Organizator:

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Podziel się

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Poznań Motor Show 2024.

Dlaczego warto przyjechać na targi Poznań Motor Show 2024?
Największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Na zwiedzających czeka bogata ekspozycja samochodów, motocykli oraz detailingu i technologii a także pokazy stuntu i driftu. Poznań Motor Show to również ogrom imprez towarzyszących, a także spotkania z gwiazdami motoryzacyjnego świata. To obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu każdego miłośnika motoryzacji.

Gdzie odbywają się targi Poznań Motor Show 2024?
Targi Poznań Motor Show odbędą się w dniach 4-7 kwietnia 2024 roku w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Adres: ul. Głogowska 14, 60-748 Poznań.

Jak dotrzeć na targi?
Na teren targów będzie można wchodzić Wejściem Wschodnim (od strony Mostu Dworcowego) Wejściem Północnym (od strony ul. Bukowskiej) oraz Wejściem Zachodnim (od strony ul. Śniadeckich).

1) Samochodem
Na terenie MTP znajduje się parking podziemny ogólnodostępny dla zwiedzających. Wjazd na parking znajduje się tuż za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP. Szczegóły TUTAJ.

2) Pociągiem
Osoby podróżujące pociągiem, po wyjściu z Dworca PKP, powinny kierować się na Most Dworcowy.

3) Komunikacją miejską
Należy wysiąść na przystanku tramwajowym – Most Dworcowy lub Dworzec Zachodni i skierować się do Holu Wschodniego MTP lub Holu Zachodniego MTP lub wysiąść na przystanku Bałtyk i skierować się ul. Bukowską do Holu Północnego MTP.

Przyjdę pieszo. Którędy dostanę się na targi?
Na teren targów będzie można wchodzić Wejściem Wschodnim (od strony Mostu Dworcowego) Wejściem Północnym (od strony ul. Bukowskiej) oraz Wejściem Zachodnim (od strony ul. Śniadeckich).

Jacy wystawcy pojawią się na Poznań Motor Show?
Lista wystawców zostanie opublikowana niebawem.

Jakie gwiazdy/osobowości medialne będzie można spotkać na targach?
Nazwiska gwiazd zostaną ogłoszone wkrótce.

Jaka jest cena biletu?
Szczegółowe informacje o cenach i rodzajach biletów znajdują się TUTAJ.

Czy muszę drukować bilet zakupiony online?
Nie jest to konieczne. Można wyświetlić bilet na ekranie urządzenia mobilnego (telefon). Jednak w przypadku starszych telefonów oraz tych z małym ekranem zalecamy wydruk biletu.

Czy mogę kupić bilet na miejscu podczas trwania targów?
Bilety sprzedajemy online – do końca odbywania się targów. Podczas targów będzie możliwość zakupu biletów w kasach, ale w wyższych cenach.

Czy dzieci płacą za bilet?
Dzieci do 6 roku życia wchodzą na targi bezpłatnie (po odbiór odpowiedniego darmowego biletu na miejscu - prosimy o zgłoszenie się wraz z dzieckiem do Punktu Obsługi Zwiedzającego znajdującego się przy kasach).

Czy są bilety ulgowe?
Nie ma w sprzedaży pojedynczych biletów ulgowych poza opcją biletu z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny. Zachęcamy do skorzystania z oferty dla grup zorganizowanych (minimum 20 osób). Więcej informacji TUTAJ.

Ile biletów można zakupić na Kartę Dużej Rodziny?
Na jedną Kartę Dużej Rodziny przysługuje jeden bilet. Każdy członek rodziny, któremu przysługuje karta musi zakupić osobny bilet na swoją kartę. 

Czy na jednym bilecie można wyjść i wrócić ponownie?
Nie, bilety sprzedawane na Poznań Motor Show 2024 są jednorazowego wejścia. Opuszczając teren targów danego dnia nie ma możliwości powrotu na targi na tym samym bilecie.

Co to jest bilet na MEDIA DAY?
MEDIA DAY to pierwszy dzień targów, 4 kwietnia, jest on dedykowany osobom pracującym w mediach poświęconych szeroko pojętej branży motoryzacyjnej. Jest to również okazja do nawiązania relacji biznesowych. Ten dzień oferuje możliwość komfortowego odwiedzenia wystawców i szybszego zapoznania się z premierami i nowościami. Jest również otwarty dla szerszej publiczności a bilety są do nabycia TUTAJ.

Czy parking jest w cenie biletu?
Nie, bilety sprzedawane na Poznań Motor Show są tylko biletami wejścia na targi. Na terenie MTP znajduje się parking podziemny, ogólnodostępny dla zwiedzających. Wjazd na parking znajduje się tuż za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP. Szczegóły TUTAJ.

Kupiłem bilet np. na piątek, ale chciałbym wejść w niedzielę?
Bilety zakupione na poszczególny dzień obowiązują w dniu, na który został zakupiony dany bilet.

Czy bilet na MEDIA DAY działa w pozostałe dni?
Bilet na MEDIA DAY jest ważny tylko pierwszego dnia targów, 4 kwietnia.

Czy na terenie targów można kupić coś do jedzenia?
Tak – zarówno dania obiadowe jak i przekąski, napoje i słodycze znajdziecie w punktach MTPbistro i MTPcafe znajdujących się w obrębie ekspozycji. Na terenie całej ekspozycji będą również wyznaczone strefy gastronomiczne z food truckami  Zachęcamy też do korzystania z Restauracji PASODOBRE Restaurant & Tapas Bar oraz BASILICO BISTRO na terenie MTP – Pawilon PCC.

Czy na terenie targów jest bankomat?
Bankomat zlokalizowany jest poza terenem targów przed Wejściem Wschodnim od strony Mostu Dworcowego /ulicy Głogowskiej.
Na terenie targów w obiektach należących do MTP można płacić bezgotówkowo (do czego zachęcamy) można też wypłacić gotówkę korzystając z funkcji cashback przy okazji dowolnych zakupów w punktach MTPcafe i MTPbistro. Maksymalny limit wypłacanej gotówki to 300 zł - karty VISA, 500 zł - karty MasterCard.

Czy na teren targów można wejść z psem?
Nie, zgodnie z Regulaminem dla Zwiedzających psy oraz pozostałe zwierzęta nie zostaną wpuszczone na teren targów.