Organizator:

GWIAZDY NA POZNAŃ MOTOR SHOW 2024

Jakub Przygoński

Jakub Przygoński

Kuba Przygoński - kierowca rajdowy, były motocyklista, członek Orlen Team.

Na motocyklu ścigał się od trzynastego roku życia. Od razu zaczął od startów w motocrossowych Mistrzostwach Polski, a jego pierwszym motocyklem był Kawasaki KX80. Z sukcesami ściga się w Rajdzie Dakar od 2012 roku. Największy sukces w Dakarze to dwukrotnie 4. miejsce w kategorii samochodów i 6 miejsce wśród motocyklistów. 

Kuba Przygoński jest Ambasadorem XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, spotkacie go na Scenie Głównej w czwartek, 4 kwietnia, o godz. 9:30 i 15:00. 

Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy

Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy (Automobilklub Polski), urodził się 5 marca 1979r. w Cieszynie; mieszkaniec Ustronia; od dekady zawodnik ORLEN Rally Team (do roku 2022 jako LOTOS Rally Team), Rajdowy Mistrz Europy w 2015, 2016 i 2017 roku oraz czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010-2013. Dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata WRC 2 2019 i WRC 3 2021. Trzeci najszybszy kierowca WRC 3 2020.

Aktualnie zdaniem internautów Kajetan Kajetanowicz plasuje się w piątce najlepszych sportowców naszego kraju. Nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 roku, zajął czwarte miejsce w roku 2020. Wśród finalistów XVI Gali Sportu i Biznesu 2020, w kategorii Sportowy Wizerunek Nagród Biznesu Sportowego.

Ambasador wielu kampanii społecznych: swojej autorskiej – „Bezpieczni za kółkiem” oraz ORLEN Mistrzowie w drodze, Global Compact Poland, Cała Polska Czyta Dzieciom. Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi, laureat nagrody Fair-Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyznana za sportową postawę w Rajdzie Barum 2015.

Kajetana Kajetanowicza spotkacie na scenie głównej w sobotę 6 kwietnia o godz. 9:30 i 16:00.

Miko Marczyk

Miko Marczyk

Kierowca rajdowy reprezentujący zespół Orlen Team

W sezonie 2019 został najmłodszym w historii Rajdowym Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej. 
Od 2017 roku tworzy załogę z pilotem Szymonem Gospodarczykiem. Miko Marczyk jest Ambasadorem XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Miko Marczyka spotkacie na scenie głównej w piątek 5 kwietnia o godz. 9:30 i 16:00.

Karolina Pilarczyk

Karolina Pilarczyk

Karolina Pilarczyk - pierwsza kobieta w Polsce z profesjonalną licencją driftingową
Obecnie posiada licencje Formula Drift, Drift Kings, King of Asia, PZM Drift, wyścigową B,C.
Wielokrotnie brała udział w wyścigach samochodowych, KJS-ach, wyścigach na 1/4 mili, zawodach off-roadowych etc. Jest gwiazdą największego show motoryzacyjnego produkowanego w USA dla Netflix - HYPERDRIVE.
Niekwestionowany, medialny autorytet z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Współprowadząca programów motoryzacyjnych dla PolsatGO: „Mistrzowie motosportu” oraz „Drift My Ride”.
Karolinę Pilarczyk spotkacie na scenie głównej w sobotę 6 kwietnia o godz. 12:00 oraz w niedzielę 7 kwietnia o godz. 12:00.

Kickster ZnaFca

Kickster ZnaFca

Kickster ZnaFca, czyli Sebastian Kraszewski - znany motoryzacyjny Youtuber

Od 2015 roku na polskim YouTubie bawi i uczy. Skupia wokół siebie rzeszę wiernych fanów, czego dowodem jest liczba ponad 900 tysięcy subskrybentów. Z miłości do motoryzacji w 2019 roku otworzył też wypożyczalnię samochodów. 

Z Kicksterem spotkacie się na scenie głównej w sobotę 6 kwietnia o godz. 15:00 oraz w niedziele 7 kwietnia o godz. 12:00.

Poczciwy Krzychu

Poczciwy Krzychu

Poczciwy Krzychu to nie tylko youtuber, ale również inżynier Politechniki Krakowskiej.

Poczciwy Krzychu prężnie działa także na Instagramie. Dzieli się pomysłowymi filmami o tematyce motoryzacyjnej.

Z Poczciwym Krzychem spotkacie się na scenie głównej w sobotę 6 kwietnia o godz. 13:00.

Rafał "Stunter 13" Pasierbek

Rafał "Stunter 13" Pasierbek

Stunter 13 jest jednym z najlepszych freestyle’owców na świecie.

Stunter 13 jest jednym z najlepszych freestyle’owców na świecie. Spotkacie go w strefie pokazów. 

Tomek Białkowski | Darek Baśkiewicz

Tomek Białkowski | Darek Baśkiewicz

Współtwórcy zespołu Kamena Rally Team.

Zdobywcy tytułu Mistrza Europy w rajdach terenowych FIA CEZ. 

Spotkacie ich na scenie głównej w piątek 5 kwietnia o godz. 12:00, w sobotę 6 kwietnia o godz. 10:30 i w niedzielę 7 kwietnia o 11:00.

Karol Basz

Karol Basz

Karol Basz jest czołowym polskim kierowcą wyścigowym z bogatą karierą i doświadczeniem międzynarodowym.

Od 2023 roku, po dziewięcioletnim doświadczeniu trenerskim, Karol założył własny kartingowy zespół testowy pod nazwą KB Racing Experience. Zespół początkowo skupiał się na szkoleniu kierowców kartingowych pod profesjonalną opieką najlepszych trenerów i specjalistów, by szybko rozwinąć się również jako agencja menedżerska, wspierająca i rozwijająca kariery kierowców do profesjonalnego świata wyścigów samochodowych. Od 2024 roku KB Racing Experience stał się profesjonalnym zespołem wyścigowym i startuje w międzynarodowych cyklach kartingowych.

Z Karolem Baszem spotkacie się na scenie głównej w sobotę 6 kwietnia o godz. 13:00.

Grzegorz Duda

Grzegorz Duda

Z wykształcenia, zawodu i z zamiłowania mechanik. Czternastokrotny mistrz Polski w wyścigach i rajdach samochodowych.

Z wykształcenia, zawodu i z zamiłowania mechanik. Czternastokrotny mistrz Polski w wyścigach i rajdach samochodowych. Czterokrotny mistrz Europy FIA w wyścigach górskich. Samochodom poświęcił całe życie. Właściciel warsztatu, w którym powstają samochody rajdowe i wyścigowe. Gwiazda stacji TVN Turbo.

Spotkacie go w strefie TVN Turbo w Pawilonie 5 w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 12:00. 

Adam Klimek

Adam Klimek

Adam Klimek - gospodarz programu "Naprawy nie do naprawy".

W swoim programie udowadnia, że nie ma rzeczy nie do naprawienia. Podczas Poznań Motor Show spotkacie Adam w strefie TVN Turbo. 

Spotkacie go w strefie TVN Turbo w Pawilonie 5 w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 14:00.

Patryk Detmer

Patryk Detmer

Patryk zasiądzie za kierownicą dobrze znanego fanom Poznań Motor Show BMW E36, które zobaczymy w zupełnie nowej szacie.

Poczynania Patryka Detmera od 2 lat możemy oglądać w zawodach Drift Open. Sezon 2022 rozpoczął w klasie PRO AM, a już rok później ukończył klasę PRO na 4-tej pozycji. Ten wynik dał mu przepustkę do klasy Masters, w której będziemy mogli go zobaczyć już w tym sezonie. 

Patryk zasiądzie za kierownicą dobrze znanego fanom Poznań Motor Show BMW E36, które zobaczymy w zupełnie nowej szacie. Auto jest w przebudowie - zobaczycie je w nowej nowym malowaniu, a moc jakiej możemy się spodziewać to ponad 600 KM. 
Spotkacie go podczas pokazów na placu Marka. 

Przemek Szafrański

Przemek Szafrański

Gwiazda stacji TVN Turbo.

Gwiazda stacji TVN Turbo.

Spotkacie go w strefie TVN Turbo w Pawilonie 5 w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 12:00. 

Dawid Andres

Dawid Andres

Gospodarz programu "Ciężarówki przez Stany"

Dawid Andres to postać, którą zapewne kojarzą widzowie programów telewizyjnych emitowanych na antenie TVN Turbo. Jego przygody związane z podróżami ciężarówką przez Stany, Wietnam i Indonezję, a także seria "Na tropie dzikich zwierząt" z pewnością zapadły w pamięć wielu miłośnikom motoryzacji i podróży.

Spotkacie go w strefie TVN Turbo w Pawilonie 5 w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 13:00.

Gosia Rdest

Gosia Rdest

Polska zawodniczka startująca w seriach wyścigowych samochodów jednomiejscowych.

Kierowca wyścigowy i bizneswoman. Wiceprezes Zarządu EMKA S.A., dziennikarz sportowy, konferansjer. Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Mediów Społecznościowych w Zarządzaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją karierę wyścigową rozpoczęła w 2011 roku, zdobywając pierwszy tytuł Mistrza Polski w kartingu. Kolejne sezony wyścigowe spędziła w takich seriach, jak Formuła 4, VW Scirocco R-Cup, Audi Sport TT Cup, ADAC TCR Germany, GT4 European Series, W Series, czy też Alpine Europa Elf Cup. Prowadząca program “Auto Świat GO” oraz “Męska Strefa”, komentator w studio F1, ekspert programów motoryzacyjnych i śniadaniowych, gość wielu przeglądów sportowych, ambasadorka programów PZM dedykowanych dla kobiet. Ponadto w Rankingu Influencerów, przygotowanym przez SeeBloggers wspólnie z InfluToolem, znalazła się w TOP 20 w kategorii Motoryzacja, felietonistka w debiutującym w Polsce brytyjskim magazynie motoryzacyjnym „EVO”. Zdobywczyni nagrody BusinessWoman Awards oraz bohaterka książki „Sukces jest kobietą”. Uczestniczka wielu debat i dyskusji dotyczących świata wyścigów oraz branży medycznej jak i środowiska.

Greg Collins

Greg Collins

Grzegorz Collins to polski przedsiębiorca, działacz społeczny i prezenter telewizyjny.

Grzegorz Collins to polski przedsiębiorca, działacz społeczny i prezenter telewizyjny. Znany z programów telewizyjnych i różnych akcji prowadzonych razem z bratem Rafałem. W 2018 założyli Fundację Braci Collins, a w 2019 zrealizowali ośmioodcinkowy program internetowy Pokoloruj marzenia. Grega Collinsa w piątek na scenie głównej o 14:00.

Hubert Eitner

Hubert Eitner

Hubert Eitner - dobrze już znany publiczności Poznań Motor Show kierowca zaprezentuje się ponownie na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Hubert Eitner - dobrze już znany publiczności Poznań Motor Show kierowca zaprezentuje się ponownie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Hubert zasiądzie za kierownicą Nissana 200sx s13 po konwersji na s14a, z legendarnym już silnikiem 2jz o mocy 650KM/720Nm.

Kierowca zaczynał karierę podczas serii zawodów na torze w Toruniu "Drift Trophy", następnie Drift Open w których trzeci sezon ukończył na 5-tej pozycji z licencją do klasy Masters. 

Spotkacie go w strefie pokazów na placu Marka. 

Krystian Plato

Krystian Plato

Krystian od ponad 15 lat jest dziennikarzem motoryzacyjnym, prowadzącym, konferansjerem znanym z TVN Turbo.

Krystian od ponad 15 lat jest dziennikarzem motoryzacyjnym, prowadzącym, konferansjerem znanym z codziennych występów na antenie TVN Turbo w programie "Raport". Motocyklista, kierowca, fan wszystkiego co ma silnik, spala benzynę, zużywa olej, klocki hamulcowe i opony!

Wojciech Bohuszewicz "Wojtas"

Wojciech Bohuszewicz "Wojtas"

Kolejny drifter, którego znacie z zeszłego roku Wojciech "Wojtas" Bohuszewicz.
Wojtas swoją przygodę z driftingiem zaczął w 2015r roku. Od 2020r prężnie udzielający się na trójmiejskiej scenie driftingowej. Organizator treningów, pokazów, eventów, oraz zawodów driftingowych. Członek ekipy LowestGarage. W tym roku zobaczycie go w e46 CABRIO!

Dawid "Procent" Marach

Dawid "Procent" Marach

Dawid pochodzi z Bydgoszczy i trenuje stunt już od 17 lat a od 7 sezonów zajmuje się tym zawodowo. 
Dawid pochodzi z Bydgoszczy i trenuję stunt już od 17 lat a od 7 sezonów zajmuje się tym zawodowo. 
Jeździ motocyklami Kawasaki ZX6R do stuntu oraz Suzuki GSXR 1000 do driftu 
Dawid jest również częścią ekipy INFAMOUS TEAM.
Przez ostatnie 7 lat Procent bierze udział w pokazach dla największego parku rozrywki w Europie.
Jest też aktywnym zawodnikiem, który uczestniczy w zawodach na całym świecie

Sławomir "Kożyk" Kożykowski

Sławomir "Kożyk" Kożykowski