Organizator:

Jesteś miłośnikiem Volvo? Koniecznie odwiedź strefę Karlik

Podziel się

Poznański dealer samochodowy, firma Karlik zaprezentuje liczne samochody ze stajni szwedzkiego producenta.

Podczas Poznań Moto Fest na stoisku Firmy Karlik będziemy mogli zobaczyć najnowsze wersje wszystkich SUV-ów Volvo, czyli model XC40, XC60 oraz XC90. Ekspozycję uzupełni prezentacja Volvo XC60 z 2017 roku oraz Volvo V40, stanowiących ofertę sprawdzonych samochodów używanych – Volvo Selekt. W przestrzeni dla samochodów zabytkowych pojawi się Volvo 1800 ES, błękitny klasyk, który z linii produkcyjnej zszedł w 1972 roku.

Volvo 1800 ES

Volvo 1800 ES to zdaniem Szwedów rodzinna wersja sportowego coupe 1800 S. Najpierw w 1961 roku na amerykański rynek trafiło dwudrzwiowe coupe 1800 S. Jednak okazało się, że jest zbyt małe, ponieważ, gdy Amerykanie chcieli wyjechać na spotkanie z przyjaciółmi na pole golfowe, nie mieli gdzie zapakować torby z kijami. Uznano więc, że musi powstać samochód, który pomieści bagaż. I tak pojawił się model Volvo 1800 ES. To bardzo rzadki samochód, łącznie wyprodukowano niewiele ponad 8000 sztuk. Nasz ma numer 3597. Zszedł z linii produkcyjnej we wrześniu 1972 roku. Ma silnik zasilany układem wtryskowym o pojemności 2000 centymetrów sześciennych, osiągający moc prawie 130 KM. Z historią tego modelu wiąże się osoba Rogera Moore’a, który rozsławił ten model, ponieważ jeździł nim w filmie „Święty”. Więcej informacji na temat tego klasyka można znaleźć TUTAJ

Volvo V40

Popularnego hatchbacka Volvo nie ma już w produkcji. Ostatnie egzemplarze tego modelu zjechały z linii produkcyjnej w 2019. Nadal jednak Volvo V40 oraz Volvo V40 Cross Country cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Debiutujący w 2012 roku samochód wyznaczył nowy standard w dziedzinie bezpieczeństwa, zdobywając w ówczesnym czasie najlepsze noty w historii testów zderzeniowych Euro NCAP. Pojazd został wyposażony w pierwszą na świecie zewnętrzną poduszkę powietrzną chroniącą pieszego przed następstwem ewentualnego potrącenia. Podczas Poznań Moto Fest zaprezentujemy Volvo V40 z 2018 roku w usportowionej wersji R Design, z benzynowym silnikiem T3 o mocy 153KM.

 

Volvo XC40

Najmniejszy z SUV-ów Volvo od momentu pojawienia się na rynku wzbudza niesłabnące zainteresowanie Klientów i zachwyty dziennikarzy motoryzacyjnych. W 2018 roku na targach w Genewie zdobył tytuł CAR OF THE YEAR. To prawdziwie miejski samochód ze skandynawską duszą. W tym samochodzie, po raz pierwszy, wprowadzono funkcję współdzielenia samochodu. Jest ona dostępna za pośrednictwem aplikacji Volvo On Call oraz czerwonego kluczyka technicznego. Pozwala na zdalne udostępnienie samochodu przyjaciołom i rodzinie bez konieczności fizycznego przekazania klucza. Ponadto aplikacja dostępna na smartfonie pozwala na bieżąco kontrolować stan auta i sygnalizować np. potrzebę uzupełnienia płynu do spryskiwaczy czy statystykę średniego zużycia paliwa. Na Poznań Moto Fest zaprezentujemy Volvo XC40 w wersji R Design z bardzo popularnym silnikiem benzynowym T3 o mocy 163 KM.  

 

Volvo XC60 (2020)

Volvo XC60 to najchętniej wybierany model segmentu premium w Polsce i światowy bestseller Volvo. To wyjątkowo często nagradzany model. Zdobył tytuł najbezpieczniejszego samochodu w prestiżowych testach zderzeniowych Euro NCAP 2017. Został Samochodem Roku 2017 na rynku japońskim, zdobył nagrodę Car Tech Award 2017 w Wielkiej Brytanii w kategorii najbezpieczniejszy samochód, najlepsze systemy bezpieczeństwa oraz najlepsza nawigacja satelitarna. Przyznano mu również tytuł Luksusowego SUV’a 2017 w UK’s Professional Driver 2017 Car of the Year. Podczas Poznań Moto Fest zaprezentujemy Volvo XC60 w eleganckiej wersji Inscription w kolorze Mussel Blue. Model ten zasilany jest jednostką hybrydową B5, która składa się z benzynowego silnika o mocy 250 KM oraz silnika elektrycznego generującego 14 dodatkowych koni mechanicznych oraz 40 dodatkowych nM, które są dostępne w każdej sytuacji, dając pewność na drodze i lekkość przyspieszania. W samochodach z silnikiem „mild-hybrid” energia odzyskiwana podczas hamowania zostaje zmagazynowana w dodatkowym akumulatorze 48V.

Volvo XC60 (2017)

W ramach prezentacji oferty Volvo Selekt, czyli sprawdzonych samochodów używanych, zaprezentujemy model XC60 w wersji wyposażenia Summum z silnikiem D4 o mocy 190 KM. Program Volvo Selekt to najkorzystniejszy sposób, by kupić używane Volvo. Obejmuje tylko te samochody, które są w najlepszym stanie. Każde Volvo kupione w programie Volvo Selekt można w ciągu 30 dni lub przed przejechaniem 1500 km za darmo wymienić na inne o nie mniejszej wartości.

Volvo XC90

XC90 udanie łączy moc z dbałością o środowisko. Gama zelektryfikowanych wersji napędowych zawiera układy hybrydowe typu 'mild' oraz T8 Twin Engine, zdolne poruszać się bez emitowania żadnych spalin. XC90 dostępne jest w wersji cztero-, pięcio-, sześcio- i siedmioosobowej. Budzący zaufanie elegancki skandynawski design składa się na wyrafinowany, pełen mocy wygląd nowego XC90. Podczas Poznań Moto Fest zobaczymy Volvo XC90 w wersji siedmioosobowej z silnikiem T8 Twin Engine, który korzysta z napędu hybrydowego typu plug-in łączącego moc z możliwością wyboru trybu jazdy. Zasięg trybu Pure, oznaczającego brak emisji spalin i jazdę w niemal zupełnej ciszy, wystarcza na typowe dojazdy do pracy.

 

Firma Karlik od ponad 18 lat reprezentuje markę Volvo w Wielkopolsce oraz województwie lubuskim, a od 11 maja 2020 roku zagościła także na stałe w przestrzeniach Starego Browaru, gdzie w showroomie o powierzchni ponad 230 metrów² prezentuje na ekspozycji 4 modele szwedzkiej marki.