Organizator:

10 000 elektryków w Polsce coraz bliżej...

Podziel się

Jak podaje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych jesteśmy blisko pokonania kolejnej bariery. Niewykluczone, że już niebawem po naszych drogach będzie poruszać 10 000 samochodów elektrycznych.

Do osiągnięcia tego pułapu brakuje niewiele. Według danych z końca lutego tego roku w Polsce były zarejestrowane 9 803 samochody z napędem elektrycznym. Zgodnie z Licznikiem Elektromobilności opublikowanym przez PSPA i PZPM pierwsze dwa miesiące bieżącego roku przyniosły 1166 nowych rejestracji. To blisko dwustuprocentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. 

Spośród wszystkich, niemal 10 tysięcy pojazdów elektrycznych 58 procent stanowią auta w pełni elektryczne. Pozostała część to hybrydy typu plug-in. Wzrosty zanotowano także w pozostałych typach elektryków. Dotyczy to samochodów ciężarowych i dostawczych, ale również motocykli i motorowerów. 

W informacji opublikowanej przez PSPA możemy również przeczytać, że rozwijana jest również infrastruktura do ładowania aut elektrycznych. Pod koniec lutego w Polsce funkcjonowało 1093 stacji ładowania, w których zlokalizowanych jest 2 028 punktów. Co trzecia stacja oferowała szybkie ładowanie prądem stałym, z kolei pozostałe to ładowarki prądu przemiennego. 

 

 

Źródło: PSPA