Organizator:

Imprezy towarzyszące przegląd

Podziel się

W bogatym programie Poznań Motor Show można znaleźć wiele imprez towarzyszących. Konferencje, pokazy, konkursy - to wszystko w ramach największego wydarzenia motoryzacyjnego w tej części Europy.

KONGRES MOVE - INTERNATIONAL E-MOBILITY CONGRESS

W dniach 28-29 marca br. Odbędzie się wyjątkowe wydarzenie branży elektromobilności, które Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych współorganizuje z Grupą MTP. Tegoroczna edycja Kongresu MOVE Mobility & Vehicles w ramach Poznań Motor Show 2019 to wyjątkowe forum ekspertów z całego łańcucha wartości nowej mobilności. 1000 uczestników, 100 speakerów, 20 wystawców w ramach strefy expo, ale przede wszystkim 5 ścieżek tematycznych: energetyka i ładowanie, transport jako usługa, nowe modele biznesowe, smart city i innowacje. Ambicją organizatorów jest, aby podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce i czwartych pod względem wielkości w Europie, corocznie omawiać wiodące trendy w branży e-mobility, kreować debatę w tym zakresie i prognozować zmiany zachodzące na rynku automotive. Do udziału w Kongresie zaproszeni zostali liderzy branży, międzynarodowi eksperci i praktycy rynku oraz przedstawiciele administracji. Nie może tam Państwa zabraknąć.

Mistrzostwa Mechaników

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Grupa MTP i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Partnerami Mistrzostw są ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, ZF Aftermarket, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, febi, FILTRON, Kolejowe Zakłady Łączności, Uni-Trol, Best-Pol oraz Yanosik. Z kolei kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronują firma Kramp, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

Grzegorz Duda – wielokrotny mistrz w rajdach i znana twarz TVN Turbo podkreśla, że chęć sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności praktycznych powinna być ambicją każdego dobrego mechanika: „Jeżeli miałbym wymienić zawody, w których uczysz się przez całe życie, to bez wahania zacząłbym od mechanika. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników przyciągają do Poznania największych pasjonatów tego zawodu. Jestem przekonany, że wygraną w konkursie tej rangi można przekuć w sukces biznesowy warsztatu, a w przypadku młodych liczyć na lepszy start zawodowy. Namawiam do udziału i trzymam za was kciuki” – dodaje Grzegorz Duda, ambasador Mistrzostw, który z zawodu jest mechanikiem.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej

Już po raz kolejny na targach Poznań Motor Show odbędzie się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Turniej adresowany jest do uczniów szkół zawodowych oraz techników o profilu samochodowym. Podczas OTWS rywalizacja odbywa się na trzech pułapach. Są dwie kategorie szkolne (szkoły zawodowe oraz technika), a osobno zliczane są punkty do rankingu szkół. Podczas finału odbywają się dwa etapy – pierwszy to pisemny test wiedzy. W drugim etapie najlepsza dziesiątka uczniów będzie sprawdzać swoją wiedzę przy zadaniach praktycznych. Pomiędzy poszczególnymi etapami organizatorzy zapraszają do udziału w quizach z ciekawymi nagrodami.

OTWS jest w pewnym sensie trampoliną. Laureaci i osoby wyróżnione podczas OTWS nie mają najmniejszych problemów na rynku pracy – mówi Sebastian Klauz, wydawca miesięcznika „Nowoczesny Warsztat”.

Stunt Wars Poland

Międzynarodowe zawody stunt ridingu, czyli freestylu motocyklowego.  Ich organizatorzy to ludzie z pasją i sercem do sportowych motocykli. Od wielu lat czynnie udzielający się na polskiej scenie stuntu współorganizując, wspierając i promując wydarzenia. Związani z organizacją eventów, także zawodowo, postanowili połączyć doświadczenie z pasją, aby podczas Poznań Motor Show stworzyć niezapomniane zawody dla międzynarodowej społeczności i widowisko dla wszystkich zwiedzających! Głównym sponsorem zawodów jest firma Motul.

Na uczestników zawodów czekają nagrody pieniężne. Za zdobycie pierwszego miejsca, laureat zdobędzie 6000 zł.

Sędziowie:

  • Antonio Carlos Farias (Hiszpania)
  • Adam Peschel (Czechy)
  • Damian „Baza” Bazaniak (Polska)
  • Rafał Pasierbek (Polska)

Ogólnopolski Zlot Caravaningowy

Podczas targów odbędzie się również 9. edycja zlotu camperowego organizowanego wraz z Camper Team, na której zjawi się aż 85 załóg. Przybywający na Targi będą mogli obejrzeć rozmaite campery, poznać najdrobniejsze szczegóły ich wnętrz, a przede wszystkim porozmawiać z podróżnikami na temat tego rodzaju podróży. Z pewnością będzie to świetna okazja, aby załapać bakcyla podróżowania po świecie w sposób niezależny i odmienny od hoteli all inclusive.

Organizator:

Polskie Towarzystwo Turystyki Camperowej i Caravaningowej, Camper Team i magazyn „Polski Caravaning”, Grupa MTP.

Arena Videoblogerów Motoryzacyjnych

Już po raz drugi podczas Poznań Motor Show zostanie zorganizowana Strefa Videoblogerów Motoryzacyjnych. Będzie to dwudniowe wydarzenie, podczas którego twórcy internetowi swoją motoryzacyjną pasją zainspirują tysiące widzów. Dzięki przeprowadzanym wywiadom pokażą motoryzacyjny świat w nieszablonowy, często wręcz bezkompromisowy sposób. W sobotę i niedzielę będą czekać m.in.: Gosia Rdest, Mateusz Borowski, Lolek Motopasje, Patryk Pachura, KickSter, Motosynteza, Robert Rogowski ze Ścigacza, Saturday Car Fever, Marcin Domagała OTOMOTO, Wojciech Sikora z Motobandy. Spotkanie odbędzie się w sobotę i niedzielę w pawilonie nr 6.
Temat przewodni, nad którym będą dyskutować influencerzy brzmi: „Eco: hot or not”.

Gala Best Cars

W 12 krajach Europy oraz w Chinach, Brazylii i Meksyku Jury plebiscytu, którego członkiem może być każdy, wybiera najlepsze auta z 385 modeli podzielonych na 11 klas. Ogłoszenie polskich wyników odbędzie się podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach Poznań Motor Show 2019 r.

Organizator: Auto Motor i Sport