Organizator:

O Poznań Motor Show

Podziel się

Poznań Motor Show to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Od wielu lat dostarczamy niezapomnianych emocji dziesiątkom tysięcy zwiedzających, którzy każdego roku odwiedzają Międzynarodowe Targi Poznańskie

Poznań Motor Show od lat jest stałym punktem w kalendarzu imprez organizowanych przez Grupę MTP. Dzięki wytężonej pracy wielu osób projekt urósł do rangi najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego, nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Podczas Poznań Motor Show przedstawiciele biznesu, administracji publicznej i fani motoryzacji mogą poznać panujące trendy rynkowe oraz porozmawiać na tematy związane z przyszłością motoryzacji, a także następującą rewolucją w świecie transportu. 

Rys historyczny - zdobycze polskiej motoryzacji i gwiazdy zza żelaznej kurtyny 

Początki wystaw motoryzacyjnych na Międzynarodowych Targach Poznańskich sięgają lat 50-tych minionego stulecia. Było to jedyne ówcześnie miejsce, w którym można było podziwiać cuda ówczesnej techniki motoryzacyjnej. Zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci prezentowali swoje najnowsze dzieła, które w tamtym czasie były obiektami westchnień niejednego fana motoryzacji. 

Bo gdzie szukać prototypów Syreny i Warszawy jeszcze zanim ich finalne wersje trafiły na polskie drogi Oczywiście, że na Międzynarodowych Targach Poznańskich Polski przemysł motoryzacyjny miał wówczas rzecz jasna bardzo mocną reprezentację. Oprócz wspomnianych już Warszawy, czy Syreny można było spotkać Nysę, Mikrusa, Stara, skutery Osa i ciągniki Ursus.

Najbardziej wyczekiwanymi modelami były jednak zagraniczne pojazdy. W czasach, gdy dostępność zagranicznych towarów była mocno ograniczona, obecność zagranicznych producentów była oknem na świat dla zwiedzających, a dla fanów motoryzacji prawdziwym rarytasem. Mercedesy, Fiaty, czy BMW były w połowie minionego stulecia największymi i najbardziej wyczekiwanymi gwiazdami targów.

Obecność takich perełek jak Jaguar e-type, czy Mercedesa 300 SL przyciągała wiele ważnych osobistości. Tylko nieliczni z nich mogli wówczas zarówno podziwiać, ale również odjechać z targów nowiutkim autem, wyprodukowanym przez zagraniczną markę. To zresztą nie koniec długiej listy „gości” spoza Polski. Czechosłowackie Skody, NRD-owskie Trabanty, modele Volvo, czy pojazdy z ZSRR i Jugosławii to kolejni przedstawiciele bogatej, zagranicznej części ekspozycji.

Nowe otwarcie - Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne i Poznań Motor Show 

Od 1992 roku targi motoryzacyjne stały się samodzielnym wydarzeniem pod szyldem Międzynarodowych Targów Motoryzacji. Już podczas pierwszej edycji wydarzenia pojawiło się wiele interesujących modeli, jak Alfa Romeo 155, Honda CRX, BMW 3 coupe, czy debiutujący w Polsce Fiat Cinquecento. 

Wydarzenie utrzymało się w tej formule do 1999 roku. Na koniec tej dekady ogłoszono konkurs na nową nazwę projektu. Zwyciężyło Poznań Motor Show, które zadebiutowało rok później w nowej formule. Wydarzenie pomimo świetnego debiutu przetrwało do 2003 roku. Przyczyną takiego stanu rzeczy był kryzys w przemyśle motoryzacyjnym. Poznań Motor Show powróciło w wielkim stylu w 2010 roku, wpisując się na dobre do kalendarza imprez organizowanych przez Grupę MTP oraz na listę najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w Europie. 

"Motoryzacja w najlepszym wydaniu" 

Poznań Motor Show niezmiennie dostarcza niezapomnianych emocji miłośnikom motoryzacji w każdym wydaniu. Na zwiedzających każdego roku czekają najnowsze modele samochodów, motocykli i kamperów. Wśród ekspozycji można również znaleźć pojazdy zabytkowe, a także produkty i rozwiązania z takich dziedzin jak tuning, detailing oraz techniki motoryzacyjna. Bogaty program uzupełniają interesujące wydarzenia towarzyszące. 

Strefy tematyczne Poznań Motor Show

Największe marki obecne na targach 

Poznań Motor Show od zawsze przyciągało nie tylko liczną publiczność, ale również czołowe marki motoryzacyjnego świata. To tutaj zwiedzający mogą zobaczyć premierowe modele oraz odwiedzić stoiska najważniejszych graczy w branży. 

 

#

Poznań Motor Show 2023 - wyjątkowa ekspozycja i blisko stutysięczna publiczność

Ostatnia odsłona Poznań Motor Show była niezwykle urozmaicona pod kątem przygotowanej ekspozycji, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. W czterodniowym wydarzeniu wzięło udział 96 103 gości. Fani motoryzacji mogli z bliska podziwiać kilkaset pojazdów, przygotowanych przez ponad setkę marek i wystawców.

Relacja z Poznań Motor Show Zobacz fotorelację

Zobacz, co działo się podczas ostatniego Poznań Motor Show

Już dziś przygotuj się na kolejną edycję Poznań Motor Show! Do zobaczenia w kwietniu 2024 roku!

KUP BILET NA POZNAŃ MOTOR SHOW 2024