Organizator:

Znamy Motoryzacyjne Słowo 2019 roku

Podziel się

Wyrażenie, które w ubiegłym roku zostało odmienione w branży motoryzacyjnej przez wszystkie przypadki, zwyciężyło w pierwszym takim plebiscycie.

Sieć ProfiAuto postanowiła po raz pierwszy wybrać "Motoryzacyjne Słowo Roku". Rozstrzygnięcia dokonano za pośrednictwem ankiet internetowych wśród około 200 przedstawicieli branży motoryzacyjnej – głównie właścicieli hurtowni, sklepów i warsztatów samochodowych. Wyniki porównano z analizą zapytań internautów uzyskaną dzięki narzędziu Google Trends. To nie pierwszy tego typu plebiscyt. Od 2016 roku wybierane jest np. "Młodzieżowe Słowo Roku". 

Zwycięzca w plebiscycie ProfiAuto mógł być tylko jeden - to elektromobilność. Termin, którzy w minionym roku zawładnął rynkiem motoryzacyjnym na cały świecie. Czołowe marki, mobilizowane m. in. przez zmieniające się regulacje prawne, niezwykle uważnie pochyliły się nad tym zagadnieniem, opierając nierzadko na nim całą strategię. Trend ten nie słabnie, a wręcz jest coraz silniejszy. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że w przypadku kolejnej edycji zwycięzca będzie ten sam. 

Na kolejnych miejscach uplasowały się takie wyrażenia jak elektryk (samochód elektryczny), spaliny (emisja spalin), hybryda, paliwo (ceny paliw), SUV, autonomiczność, fotoradary oraz eco-driving.