Organizator:

Zmiany kadrowe w Volkswagenie

Podziel się

Poznaliśmy nowe osoby na stanowiskach dyrektorskich - nową dyrektor Volkswagen Poznań we Wrześni oraz dyrektora ds. Rozwoju Sieci Dealerskiej.

Z dniem 1 czerwca 2020 r., funkcję dyrektora zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni obejmie Stefanie Hegels. Stefanie Hegels zastąpi na tym stanowisku Christiane Engel, która w 2018 roku jako pierwsza kobieta w koncernie Volkswagen objęła funkcję dyrektora zakładu. Christiane Engel pokieruje od 1 czerwca działem zabezpieczania jakości marki Volkswagen Samochody Osobowe w Wolfsburgu. 

Stefanie Hegels (47) pracuje w koncernie Volkswagen od niemal 24 lat i zajmowała różne stanowiska w obszarze logistyki. Jako absolwentka inżynierii przemysłowej kierowała ostatnio działem logistyki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze. Rozpoczęła swoją karierę w roku 1996 w Wolfsburgu, a w 2005 przeniosła się do Emden, gdzie objęła kierownictwo działu dyspozycji i gospodarki materiałowej. Po trzyletnim pobycie zagranicznym w Volkswagen Group Rosja w Kałudze, wróciła do Wolfsburga i pracowała na kolejnych stanowiskach kierowniczych w obszarze logistyki koncernu. Od marca 2018 roku Stefanie Hegels kieruje logistyką marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

To nie jedyna zmiana jaka nastąpiła w ostatnim czasie wewnątrz koncernu. Nowym Dyrektorem ds. Rozwoju Sieci Dealerskiej marki Volkswagen zostanie Tomasz Piasny. Przez ostatnie 7 lat Tomasz Piasny pełnił analogiczną funkcję w strukturach marki Skoda. Z czeską marką pracował od 2004 roku w działach PR-u i marketingu, ostatnio odpowiadając za rozwój sieci dealerskiej. Doświadczenie zdobył zarówno na polskim rynku, jak i podczas pracy dla Skoda UK, Skoda Ukraina oraz w centrali Skody w Czechach. 

- 16 lat temu zacząłem z marką Skoda podróż, która teraz dobiega końca. Podróż, która nauczyła mnie jak współpracować z mediami i komunikować się z klientami oraz jak motywować i inspirować importerów marki Skoda w innych krajach. Przez ostanie 7 lat pracowałem z dealerami w Polsce. Bardzo się cieszę, że moją motoryzacyjną przygodę będę kontynuował z Volkswagenem. Jestem gotowy, aby wesprzeć zespół w realizacji zaplanowanych celów i współtworzyć wejście Volkswagena w erę elektromobilności” – mówi Tomasz Piasny, nowy Dyrektor ds. Rozwoju sieci dealerskiej marki Volkswagen.