Organizator:

Zapraszamy na jubileuszową edycję targów Auto Nostalgia!

Podziel się

8 września w restauracji Der Elefant przy Placu Bankowym 1 odbyła się konferencja prasowa jubileuszowej edycji targów Auto Nostalgia oraz wystawy impresjonistów w 3D. Zabytkowe i kultowe modele samochodów wracają na warszawski Żerań!

Podczas konferencji organizatorzy weekendowych wydarzeń przedstawili najważniejsze punkty programu targów oraz wystawy, które będzie można zobaczyć już 12-13 września w Global Expo przy ul. Modlińskiej 6D, na terenie byłej fabryki FSO na Warszawskim Żeraniu.

Zgromadzeni zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć coraz rzadziej spotykane egzemplarze klasycznych pojazdów, prezentowane przez firmy i prywatnych kolekcjonerów a także bogate zbiory automobilklubów oraz stowarzyszeń, które z niecierpliwością przygotowują się na jubileuszową edycję targów. Auto Nostalgia to także idealne miejsce dla osób, które planują zakup zabytkowego pojazdu, w trakcie odbywającej się giełdy zapewne wielu z nich wyjedzie z targów swoim wymarzonym klasykiem.

Wśród gości Auto Nostalgii pojawią się również firmy zajmujące się renowacją, konserwacją, ale też sprzedażą zabytkowych pojazdów. Na wydarzeniu zobaczymy m.in. Pontiaca Trans Am od East of Warsaw Garage, Mercedesa SSK od firmy Austor, Chevroleta 3800 panel truck od Classic Truck Club Poland, a także klasyki od Bawaria Racing Power, jak np. BMW 635CSi manual z 1982 roku, Mercedes-Benz CL55 AMG, czy Porsche 911, model 997. Nawet fani militariów znajdą coś dla siebie! Blitz Team zaprezentuje, replikę Forda FTB, który pamięta czasy Bitwy Warszawskiej.

Podczas targów na zwiedzających będą czekać także inne atrakcje po motoryzacyjnych emocjach zapraszamy na wystawę Malarstwa Impresjonistów i Postimpresjonistów w 3D, która będzie odbywać się w tym samym czasie na piętrze w centrum Global Expo.  Wystawę oglądamy w specjalnych okularach, dlatego najważniejsze dzieła można obejrzeć w trójwymiarze i dojrzeć w nich detale, których zwykłym okiem nie jesteśmy w stanie dostrzec. Zachęcamy do dotknięcia środka słonecznika w obrazie Van Gogha, proszę mi wierzyć to niebywałe przeżycie – zapowiada Barbara Vogt, dyrektor wystawy impresjonistów w 3D.

Podczas organizacji targów priorytetem jest także bezpieczeństwo naszych zwiedzających. – Środki ochrony osobistej, pojemniki z płynem dezynfekującym, bezdotykowy pomiar temperatury, czy systemy rejestracji online dla wystawców i zwiedzających to rozwiązania, które pozwalają przygotować w pełni bezpieczne wydarzenie. – zapewnia Dariusz Wawrzyniak, dyrektor Grupy MTP.

Targi Auto Nostalgia odbędą się w dniach 12-13 września w Global Expo przy ulicy Modlińskiej 6D w Warszawie.