Organizator:

Za chwilę startują rządowe dofinansowania do samochodów elektrycznych. Producenci dostosowują swoją ofertę

Podziel się

Wraz z wejściem w życie rządowego dofinansowania do zakupu samochodów elektrycznych, producenci zaczynają modyfikować swoją ofertę, aby jeszcze bardziej zachęcić klientów do przesiadki na auta napędzane energią elektryczną.

 

Jednym ze sposobów na popularyzację samochodów elektrycznych jest dofinansowanie ze strony władz. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w Norwegii. Potrzebę wprowadzenia takiej zapomogi także w Polsce sygnalizował chociażby Aleksander Rzepecki w rozmowie z nami podczas Global E-Mobility Forum.  

28 listopada 2019 r. wejdzie w życie Rozporządzenie w sprawie wsparcia dla osób fizycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Na mocy tego dokumentu osoby fizyczne będą mogły otrzymać dofinansowanie do zakupu pojazdu elektrycznego. Poziom dofinansowania wyniesie aż 30%, przy założeniu, że cena samochodu nie przekracza 125 000 zł brutto. Poszczególne marki czynią już starania, aby zaadaptować się do tej sytuacji i jeszcze mocniej zachęcić klientów do zakupu nowego auta. 

Jedną z takich marek jest Nissan. Producent postanowił obniżyć cenę flagowego Nissana LEAF w wersji Acenta, aby po doliczeniu rządowego dofinansowania jego zakup okazał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Nie ulega wątpliwości, że w ślad za Nissanem pójdą kolejni. Wsparcie ze strony Funduszu Niskoemisyjnego Transportu może pobudzić rynek samochodów elektrycznych i tym samym przełamać jedną z barier, jaka powstrzymuje klientów przed zakupem, czyli wyższą cenę pojazdów z elektrycznym napędem. 

Jak komentuje Dorota Pajączkowska, PR Manager Nissana w Polsce: - Dofinansowanie do zakupu elektrycznych aut dla klientów indywidualnych w Polsce to bardzo potrzebne i długo wyczekiwane rozwiązanie. Stanowi krok, który zachęci Polaków do zmiany środków transportu na te bardziej ekologiczne i ekonomiczne, ale również dające wiele przyjemności z jazdy. To jednocześnie wielka szansa dla Nissana LEAF, który oferuje nie tylko elektryczny napęd, ale także szereg nowoczesnych technologii i rozwiązań. A to wszystko w pełnowymiarowym samochodzie klasy C, teraz dostępnym w niezwykle atrakcyjnej cenie.