Organizator:

VW: trzykrotny wzrost sprzedaży aut elektrycznych

Podziel się

Niemiecki koncern może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży samochodów elektrycznych. Jak przekonuje Ralf Brandstätter: 2020 rok okazał się przełomowy dla elektromobilności.

W minionym roku Volkswagen dostarczył klientom na całym świecie więcej aut elektrycznych i hybrydowych typu plug-in niż kiedykolwiek wcześniej – łącznie było to ponad 212.000 egzemplarzy, w tym 134.000 to pojazdy wyposażone wyłącznie w silnik elektryczny i akumulator. Dla porównania rok 2019 zakończył się dla Volkswagena wynikiem 45 117 sprzedanych pojazdów z takim napędem. 

Motorem napędowym dobrych wyników był ID.3, który w 2020 roku sprzedał się w liczbie 56.500 egzemplarzy. Kolejne miejsca na podium zajęły e-Golf i Passat GTE. ID.3 szczególnie dużą popularnością cieszył się w Norwegii, Słowenii, Finlandii oraz Szwecji. Wynik tego modelu może cieszyć tym bardziej, że trafił on do sprzedaży dopiero w drugiej połowie roku. - ID.3 okazał się strzałem w dziesiątkę – stwierdził odpowiedzialny za sprzedaż Klaus Zellmer. 

Za kontynuację wzrostów w 2021 roku mają odpowiadać ID.4 oraz hybrydy plug-in. - W 2021 roku postawiliśmy sobie jako cel zwiększenie udziału w globalnym rynku - dodaje Klaus Zellmer. 

Choć w segmencie elektryków niemiecki producent poradził sobie świetnie, o tyle ogólna sprzedaż aut VW spadła o 15 procent. Biorąc pod uwagę okoliczności i trudności, z jakim zmagała się branża motoryzacyjna w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie jest to żadne zaskoczenie. Marka podaje, że łącznie sprzedano 5.328.000 samochodów z różnymi rodzajami napędu.