Organizator:

Volkswagen na fali. Rośnie sprzedaż w Polsce i na świecie

Podziel się

Pierwsze miesiące 2019 roku okazały się bardzo udane dla marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Był to szczególnie owocny czas na polskim rynku, gdzie odnotowano znaczące wzrosty.

Od początku roku polscy klienci bardzo chętnie sięgali po pojazdy wyprodukowane przez niemiecką firmę, co przełożyło się na ponad 5,5 tysiąca rejestracji (od stycznia od maja 2019). W porównaniu do analogicznego okresu to wzrost aż o 38,21 procent. Żadna inna marka obecna na naszym rynku nie może pochwalić się takimi liczbami. Volkswagen Samochody Użytkowe, który dostarcza m. in. pojazdy z serii Crafter, Caddy, Amarok czy Transporter zwiększył tym samym udział na polskim rynku z 11,18 procent w roku poprzednim do 13,87 procent w 2019 roku.

Dobra passa VWU nie kończy się jednak na naszym kraju. W sumie na całym świecie sprzedano 215 000 pojazdów, co pozwoliło zanotować wzrost o 2,4%. Szczególnie dobrze Volkswagen radził sobie w Europie Zachodniej, gdzie mógł pochwalić się niespełna 5 procentowym wzrostem (+4,7%, 151 800 sprzedanych samochodów). Inne regiony, w których pojazdy niemieckiego producenta cieszyły się dużą popularnością to Meksyk (+22,8%) oraz Afryka (+43,1%).

Najczęściej decydowano się na zakup samochodów z serii T, lecz to Crafter zanotował największy, prawie 40-procentowy wzrost.