Organizator:

TuSimple i ZF będą produkować części do autonomicznych ciężarówek

Podziel się

Amerykańsko-niemiecka współpraca ma zaowocować rozwoje technologii wykorzystywanych w autonomicznych ciężarówkach.

Z jednej strony TuSimple - amerykański start-up, specjalizujący się produkcji autonomicznych ciężarówek. Z drugiej - ZF Friedrichshafen - niemiecki koncern dostawca części samochodowych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis branżowy TechCrunch oba podmioty rozpoczną w kwietniu współpracę, która ma zaowocować rozwojem technologii wykorzystywanych w autonomicznych pojazdach. 

Chodzi przede wszystkim o takie elementy, jak czujniki, kamery, czy komputery pokładowe. Podjęte działania mają objąć swoim zasięgiem Chiny, Europę i Amerykę Północną. ZF będzie wspierć TuSimple w procesie certyfikowania i wdrażania nowych rozwiązań do autonomicznych ciężarówek. 

Współpraca jest określana jako bardzo ważny krok w rozwoju start-upu. Firma założona w 2015 roku pracuje nad kompleksowym opracowaniem autonomicznej ciężarówki. Rozwiązania proponowane przez TuSimple znajdują się obecnie na czwartym poziomie jazdy autonomicznej. Oznacza to możliwość jazdy bez udziału kierowcy przez większość czasu, nawet w ruchu miejskim. Produkowane przez TuSimple ciężarówki są już bardzo zaawansowane pod względem jazdy autonomicznej, jednak w dalszym ciągu wymagają obecności kierowcy awaryjnego. Producent przygotowuje się do wypuszczenia w najbliższym czasie w pełni autonomicznego pojazdu, który będzie mógł samodzielnie pokonywać wyznaczone trasy.