Organizator:

TAURON uczy najmłodszych o elektromobilności

Podziel się

Dostawca energii uruchomił grę "Mistrz e-auta". Dzieci mogą wypróbować w niej swoje umiejętności w roli kierowcy samochodu elektrycznego.

W grze „Mistrz e-auta” dzieci mogą wcielić się w kierowcę pojazdu elektrycznego i poćwiczyć reagowanie na różne sytuacje drogowe. Elektryczne auto można zasilić na stacji ładowania; zadaniem gracza jest również zbieranie baterii, które dodadzą pojazdowi energii.Grę, przygotowaną w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”, można znaleźć na platformie edukacyjnej edukacja.bezpieczniki.tauron.pl.

- Celem tej gry jest przybliżenie najmłodszym tematu elektromobilności. Niskoemisyjny transport jest przyszłością motoryzacji, a w każdym większym mieście w Polsce planuje się kolejne lokalizacje stacji do ich ładowania. Nawet najmłodsze dzieci słyszą już o autach elektrycznych, a teraz, dzięki naszej grze, dowiedzą się na ten temat więcej - mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja.

Platforma e-learningowa poświęcona programowi ma już ponad 61 tys. zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja na platformie jest bezpłatna i dostępna dla szkół podstawowych w całej Polsce. Na platformie obecnie jest zarejestrowanych ok. 230 szkół i ponad 1600 nauczycieli. Platforma ma również część dedykowaną dla rodziców. Program edukacyjny „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” realizowany jest przez spółkę TAURON Dystrybucja od 2013 roku, przekazując wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z prądu.