Organizator:

Standardy bezpieczeństwa podczas Poznań Moto Fest

Podziel się

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, związane z bezpieczeństwem podczas Poznań Moto Fest. Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do wszystkich poniższych zaleceń.

Jakie środki ostrożności zostaną podjęte w związku z wznowieniem działalności targowo-eventowej?

Grupa MTP jest w pełni przygotowana na to, by w nowych warunkach sanitarnych zapraszać na targi wystawców i gości. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) podejmujemy wszelkiego rodzaju środki ostrożności w trosce o bezpieczeństwo naszych wystawców oraz zwiedzających:

  • w miejscu odbywania się wydarzenia zapewniamy 4 m2 powierzchni na jednego uczestnika. W związku z tym mogą wystąpić czasowe ograniczenia wejścia na teren wydarzenia podyktowane maksymalną liczbą osób, jaka może przebywać na jednym obszarze;
  • przed wejściem na teren zarówno wystawcy, jak i zwiedzający są zobligowani do wypełnienia ankiety epidemiologicznej. W przypadku zwiedzających ankieta jest jednym z etapów procesu zakupowego na platformie ToBilet.pl. To prosty i nieskomplikowany proces, który nie pochłania dużo czasu;
  • wystawcy oraz zwiedzający są zobowiązani do zakrywania ust oraz nosa zarówno w pomieszczeniach pawilonów, jak i na zewnątrz, za wyjątkiem przestrzeni gastronomicznych gdzie spożywają posiłki;
  • obowiązuje dezynfekcja dłoni przy wejściu i wyjściu z terenu wydarzenia;
  • zapewniamy preparaty dezynfekujące przy wejściach, w toaletach i przestrzeniach ogólnodostępnych;
  • toalety, poręcze i klamki są w ciągu dnia wielokrotnie dezynfekowane przez serwis sprzątający;
  • poszerzyliśmy ciągi komunikacyjne w przestrzeni wystawienniczej;
  • zapewniamy zespół medyczny na terenie wydarzenia przez cały czas jego trwania;
  • sprzedaż biletów na wydarzenia prowadzimy wyłącznie w formie online;
  • w przestrzeni targów udostępniamy instrukcję GIS dotyczącą prawidłowego mycia rąk i zasad higieny

Co jeśli nie mam możliwości zakupu biletu online?

Ze względu na wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego bilety na wydarzenia nie są dostępne w kasach. W wyjątkowych przypadkach istnieje jednak możliwość zakupu biletu wstępu po jego uprzednim telefonicznym zarezerwowaniu na wydarzenie. W tym celu należy skontaktować się z centralą telefoniczną Grupy MTP pod nr tel. 61 869 2000.

Które wejście na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie otwarte dla wystawców i zwiedzających?

Wejście na teren podczas najbliższych wydarzeń będzie możliwe Holem Wschodnim od ulicy Głogowskiej. Wjazd dla osób, które uprzednio zakupiły bilet wjazdowy będzie z olei możliwy Bramą wjazdową nr 7 (vis a vis Hotelu Sheraton). Przy wejściu prosimy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od pozostałych osób, a także o dezynfekcji rąk.

Co zrobić w sytuacji, gdy źle się poczuję lub zauważę u siebie objawy związane z koronawirusem?

Jeśli poczują Państwo u siebie objawy związane z zachorowaniami na koronawirusa, należy skontaktować się telefonicznie z numerem alarmowym 112, powiatowym inspektoratem sanitarnym lub ze swoim lekarzem rodzinnym.

Czy muszę nosić maseczkę przez cały czas, w trakcie wizyty na targach?

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego na terenie targów obowiązuje wymóg noszenia maseczki w przestrzeni otwartej i zamkniętej. Wyjątkiem są przestrzenie gastronomiczne, gdzie spożywają Państwo posiłki.

Czy przestrzenie ogólnodostępne, takie jak toalety, sale konferencyjne, gastronomiczne są dezynfekowane?

Przestrzenie ogólnodostępne, takie jak toalety, wejścia, szatnie, lady recepcyjne i inne – klamki, terminale płatnicze są wielokrotnie w ciągu dnia dezynfekowane przez nasz personel sprzątający.