Organizator:

Rodzina VW ID się powiększa - tym razem o SUV-a coupé

Podziel się

Nowy ID.5, a także sportowy ID.5 GTX z dwoma silnikami elektrycznymi i napędem na cztery koła, wyróżniają się zastosowaniem topowych technologii, ekspresyjną stylistyką, czy możliwością pokonywania dużych odległości na jednym ładowaniu.

Rodzina modeli VW ID powiększyła się o nowego przedstawiciela, wkraczając jednocześnie do nowego segmentu aut. ID.5 to SUV coupé wyposażony w nowe oprogramowanie ID.Software 3.0, pozwalające m.in. na ładowanie akumulatorów energią elektryczną o większej mocy oraz zawierające zmodyfikowany system obsługi głosowej. - ID.5 jest elektryczny, sportowy i elegancki. SUV typu coupé wyposażony w elektryczny napęd stanowi kolejny krok w realizacji strategii ACCELERATE – stwierdził Ralf Brandstätter. - Daje on wymagającym klientom możliwość jazdy autem, które nie emituje dwutlenku węgla w czasie jazdy. Dzięki niemu wkraczamy do zupełnie nowego segmentu samochodów - dodaje CEO marki Volkswagen. 

ID.5 pojawi się na rynku w 2022 roku i będzie sprzedawany w dwóch wersjach - podstawowej oraz sportowej GTX z dwoma silnikami elektrycznymi i napędem na cztery koła. Klienci będą mogli wybrać spośród trzech wersji, różniących się od siebie mocą silników. W każdej z nich znajdzie się akumulator o pojemności 77 kWh. Niemiecki producent chwali się również stylistyką oraz przestrzenią wewnątrz pojazdu, która ma odpowiadać SUV-om pozycjonowanym o klasę wyżej od ID.5. 

- ID.5 pokazuje jak będą wyglądały samochody przyszłości – aerodynamiczne, o ekspresyjnej stylistyce, sportowe i, dzięki zastosowaniu platformy MEB, z małymi zwisami nadwozia – powiedział Josef Kaban, szef działu stylistycznego Volkswagena. - Dlatego, mimo że linia dachu została poprowadzona bardzo dynamicznie, mogliśmy zaprojektować przestronne wnętrze. Dotąd nie było to możliwe.