Organizator:

Rekordowa edycja Caravans Salon Poland za nami!

Podziel się

To były fantastyczne trzy dni na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ostatni weekend upłynął pod znakiem podróży odmienionych przez wszystkie przypadki. Blok targów Caravans Salon Poland, Tour Salon oraz Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń przyciągnął tysiące zwiedzających.

Czołowi wystawcy, premiery, nowości, kampery i przyczepy dla każdego

Targi Caravans Salon Poland 2021 potwierdziły doskonałą kondycję branży caravaningowej. Zakończona właśnie edycja projektu była rekordowa pod wieloma względami – powierzchni wystawienniczej, liczby prezentowanych modeli oraz frekwencji.

Udział w targach wzięło wiele czołowych firm, marek i dystrybutorów kamperów, przyczepi sprzętu turystycznego. Dzięki wystawcom takim jak: CarGO, Elcamp RV, Centrum Caravaningowe, Camel-Camp, Benimar ACK czy M-Camp, zwiedzający mogli z bliska podziwiać modele takich producentów jak: Adria, Benimar, Hobby, Frankia, Laika, Rapido, Dethleffs, Globe Traveller, Knaus czy Pilote. Trzy Pawilony wystawiennicze, ponad 20 tysięcy m2 ekspozycji i ponad 260 pojazdów. Tak szeroka oferta pozwoliła zadowolić liczne grono zwiedzających. Świadczą o tym liczne tabliczki informujące o sprzedaży poszczególnych modeli. Podczas targów doszło do wielu udanych transakcji.

Nie zabrakło też producentów kampervanów i firm zajmujących się przerabianiem, budową i adaptacją pojazdów turystycznych takich jak Wavecamper, Balcamp, Camper4Mountains, VOSCO, EscapeVans czy robiących wielkie wrażenie vanów 4x4 od Adventure Van Conversions.

Targi ważne dla branży

Caravans Salon Poland to czołowa impreza tego typu w Polsce oraz ważne wydarzenie dla branży, miasta i regionu, co zaowocowało ważnymi patronatami. Honorowe patronaty Prezydenta Miasta Poznania, Marszałka Województwa Wielkopolskiego a także Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii oraz Polskiego Związku Motorowego i Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa, potwierdzają rangę targów, które odbyły się w miniony weekend.

Goście na scenie, Strefa Retro i Hand Made

Najnowsze kampery, przyczepy, sprzęt biwakowy i oferta pól kempingowych, to tylko wycinek bogatego programu przygotowanego przez organizatorów. Spotkania z podróżnikami
i blogerami ze świata vanlife, to już targowa tradycja. W tym roku na scenie targów, organizowanej razem z Tour Salon pojawili się popularni youtuberzy z kanałów Podróżovanie oraz Foxes in Eden, którzy, na co dzień przybliżają swoim fanom blaski i cienie życia w stylu #vanlife. O podróżowaniu VW T2 (Ogórkiem) opowiedziała ekipa Calluna Trip, a redaktor Bartłomiej Ryś przybliżył kulisy pracy dziennikarskiej przy caravaningu. Nie zabrakło również podróżników: Łukasza Supergana, Bartka Szaro czy też Marcina Korzonka. Całość uzupełniły interesujące prelekcje o ciekawych kempingach, budowaniu kamperów
i relacje z podróży.

Strefa Retro oraz Strefa Hand Made/VanLife, to z kolei dwie specjalne ekspozycje, które pozwoliły zwiedzającym poznać historię caravaningu na przykładzie konkretnych modeli (Strefa Retro) oraz pokazały jak można kreatywnie i twórczo zbudować własnego kampera, oraz żyć w nim na pełen etat (Strefa Vanlife/Hand Made). Pawilon 4, w którym ulokowano Strefy cieszył się ogromną popularnością a Vanlif’erzy tacy jak: PodróżoVanie, The Big Five Family, Familiaventura czy Terasfera, stworzyli niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Aż trzy wydarzenia

Równolegle do targów Caravans Salon Poland odbywały się jeszcze dwa inne projekty. Pierwszy z nich to targi Tour Salon. Wydarzenie jak co roku zainspirowało miłośników podróży dalekich i bliskich do poznawania nowych miejsc i odkrywania nowych pasji. Mocny akcent został położony na turystykę krajową, a wystawcy i partnerzy targów, w tym przedstawiciele regionów i organizacji turystycznych, udowodnili, że Polska to kraj mający wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Tour Salon to także inspirujący program wydarzeń. Na scenie targowej, w ramach cyklu „Giganci (w) podróży” pojawili się znakomici podróżnicy, którzy podzielili się swoim doświadczeniem.

Drugi projekt towarzyszący targom Caravans Salon Poland to 9. edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń. Kultowe wydarzenie zostało zorganizowane w Iglicy – symbolicznym budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestnicy walczący w konkursie o Złoty Ślad zabrali widzów w wyprawy do najdalszych zakątków świata.

XII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy

Nieodłącznym elementem targów był Ogólnopolski Zlot Caravaningowy. Dwunasta odsłona spotkania właścicieli kamperów cieszyła się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem - parcele na zlot zostały wyprzedane z parotygodniowym wyprzedzeniem. Zlotowicze spędzili
trzy, niezwykle interesujące dni w stolicy Wielkopolski, korzystając przy tym z atrakcji przygotowanych przez organizatorów targów.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną edycję targów Caravans Salon Poland, która odbędzie się jesienią 2022 roku.