Organizator:

Przyszłość skupiona wokół elektryków - Kia przedstawiła swoje plany

Podziel się

Produkcja i popularyzacja samochodów elektrycznych - to główne założenia "Planu S", przedstawionego przez południowokoreański koncern.

Na początku roku Kia Motors ogłosiła „Plan S”, czyli nową średnio- i długoterminową strategię, której celem jest stopniowe zdobycie pozycji lidera w przemyśle motoryzacyjnym w przyszłości. Do 2025 roku, aby osiągnąć cele zaprezentowane w „Planie S”, Kia zamierza oferować aż 11 samochodów elektrycznych na świecie w różnych segmentach – od kompaktowych hatchbacków przez SUV-y, aż po vany. Pierwszy samochód elektryczny nowej generacji Kia wprowadzi na europejski rynek już w 2021 roku. 

- W Europie będzie oferowanych wiele z nowych samochodów elektrycznych marki Kia - zapowiada Emilio Herrera, Dyrektor Operacyjny Kia Motors Europe. - Stary Kontynent jest teraz głównym punktem wzrostu sprzedaży aut elektrycznych na świecie. Wysoka sprzedaż aut elektrycznych obecnej generacji, jak nowe e-Niro i e-Soul – bardzo dobrze przyjętych przez nabywców na całym kontynencie – zachęca nas do poszerzania oferty elektrycznych modeli - dodaje. 

Kia, po debiucie nowego modelu o zerowej emisji już w przyszłym roku, w następnych latach wprowadzi do sprzedaży na Starym Kontynencie kolejne auta elektryczne. Od teraz każdy nowy model dostępny w Europie będzie oferowany z co najmniej jedną odmianą zelektryfikowaną. W pierwszym kwartale 2020 r. sprzedaż nowych aut elektrycznych wzrosła o 75 procent w porównaniu z ich sprzedażą w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosła 6.811 egzemplarzy.

Źródło: materiały prasowe Kia.