Organizator:

Premierowy Hyundai IONIQ 5 N na Poznań Motor Show

Podziel się

Samochód, który gwarantuje ekstremalne emocje i atomowe osiągi. Hyundai IONIQ 5 N pojawi się na stoisku Hyundai Karlik. Premierowy pokaz tego modelu odbędzie się w trakcie Media Day, o godz. 12:00.

IONIQ 5 N rozpoczyna i definiuje zelektryfikowaną przyszłość marki N. Entuzjaści sportowych samochodów liczący na spore emocje na torze wyścigowym nie będą zawiedzeni.

Żaden seryjny Hyundai nie mógł się pochwalić przyspieszeniem do setki na poziomie 3,4 s. Jego silniki elektryczne mogą osiągać do 21 000 obr./min, zapewniając moc 650 KM w trybie N Grin Boost. To zasługa dwustopniowego falownika o zwiększonej efektywności energetycznej, który zapewnia większą moc wyjściową z nowego akumulatora o pojemności 84 kWh zbudowanego w standardzie 800 V.

Zupełnie nowy IONIQ 5 N wyposażony będzie w najnowsze technologie takie jak: N Road Sense, N Active Sound+, N e-shift, N Grin Boost oraz N Torque Distribution. Samochód pokonuje zakręty z zabójczą prędkością, a konstruktorom udało się sprawić, że ten model bardzo angażuje kierowcę i dostarcza mu pozytywnej adrenaliny – nie tylko za sprawą syntetycznych, suchych danych.

Premierowy pokaz Hyundai IONIQ 5 N odbędzie się pierwszego dnia Poznań Motor Show, na stoisku Hyundai Karlik w pawilonie 5. Prezentacja rozpocznie się w samo południe o godz. 12:00.

Poznań Motor Show 2024 odbędzie się w dniach od 4 do 7 kwietnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich.