Organizator:

Prelegenci MOVE: Katarzyna Sobótka-Demianowska

Podziel się

Dyrektor ds. rozwoju rynku elektromobilności w Polsce. ABB Sp. z o.o.

 

W ABB odpowiada za realizację globalnej strategii e-mobility koncernu z naciskiem na rozwój segmentu transportu publicznego – infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych, ale także dla użytkowników indywidualnych.

Poprzednio odpowiedzialna za realizację projektów w zakresie innowacyjności i elektromobilności, w tym za budowę infrastruktury do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych na stacjach paliw w największym koncernie paliwowo-energetycznym w regionie CEE.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie projektów badawczo-rozwojowo i wdrażania innowacji w zakresie energetyki, zarówno po stronie tworzenia wytycznych jak i realizacji projektów. Ekspertka Komisji Europejskiej w zakresie projektów w ramach Programu Horyzont 2020.

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, RES|The School for Renewable Energy Science na Islandii oraz Programu TOP 500 Innovators w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a także laureatka nagród międzynarodowych, w tym International Partnership for Hydrogen Economy, Niemieckiej Federalnej Fundacji Środowisko – DBU oraz Swedish Inistitute.