Organizator:

Prelegenci Kongresu MOVE - Nicolas Mocioi

Podziel się

Przed nami trzecia edycja Kongresu MOVE - International Mobility Congress. W przygotowanej przez nas serii wpisów zaprezentujemy prelegentów, jacy w w dniach 26-27 marca zaprezentują się w Poznaniu.

 

- Nazywam się Nicolas Mocioi, jestem Sekretarzem Generalnym AVER – stowarzyszenia promującego pojazdy elektryczne w Rumunii. Mam tytuł magistra z dyplomem z elektrotechniki, jestem również naukowcem, moje zainteresowania naukowe obejmują systemy zasilania prądem stałym, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, bezpieczniki wysokiego napięcia i przerywacze próżniowe - powiedział N. Mocioi. 

- W ostatnich latach we wszystkich krajach, transport miejski powodował określone problemy: polityczne, społeczne i środowiskowe: zanieczyszczenie, hałas czy stres. Dlatego zachęca się do badań i rozwoju technologicznego w celu zapewnienia czystego i wydajnego transportu, szczególnie w krajach europejskich. Chciałbym zaprosić Państwa na MOVE International Mobility Congress, ponieważ odpowiedzią na problemy zanieczyszczenia środowiska jest pojazd elektryczny – jako alternatywny wektor transportu. Właśnie dlatego w ciągu ostatnich dwudziestu lat pojazd elektryczny został ponownie odkryty. Oczekuje się, że pojazdy elektryczne, które są znane przede wszystkim z tego, że są czyste i ciche, odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczny i wydajny transport - twierdzi N. Mocioi.