Organizator:

Prelegenci Kongresu MOVE - Haluk Sayar

Podziel się

Przed nami trzecia edycja Kongresu MOVE - International Mobility Congress. W przygotowanej przez nas serii wpisów zaprezentujemy prelegentów, jacy w w dniach 26-27 marca zaprezentują się w Poznaniu.

 

Haluk Sayar

Dyrektor Naczelny w ENRG Energy Consulting AS. Ukończył Politechnikę Yıldız na wydziale inżynierii mechanicznej w 1989 roku. Jest założycielem Enerji Muhendislik (1995) i AES Alternatif Enerji Sistemleri (1999), która jest pionierem w Turcji w dziedzinie energii odnawialnej. Posiada doświadczenie w projektach dotyczących zrównoważonej energii. Zarządzał także wieloma projektami związanymi z energią i węglem, takimi, jak: opracowywanie kredytów węglowych dla projektów OZE, kompensowanie emisji dwutlenku węgla dla korporacji, opracowywanie strategii gospodarki niskoemisyjnej dla sektorów (takich jak przemysł cementowy i ceramiczny w Turcji), konsultacje dla ministerstw energii i środowiska w Turcji. Pracował przy kilku projektach finansowanych ze środków krajowych i międzynarodowych (TR, UE, ONZ, EBOR, FFEM itp.) na rzecz rozwoju przyszłości ze zrównoważoną energią zarówno lokalnie, jak i globalnie. Posiada certyfikat instruktora w zakresie zarządzania strategicznego i planowania. Jest założycielem i generalnym koordynatorem stowarzyszenia AVERE Electro Mobility oraz jednym z założycieli Eurosolar Turkey, Turkish Green Building Council CEDBIK i stowarzyszenia elektromobilności AVERE.

- Świat przechodzi na elektromobilność w transporcie. Od 2010 r. sprzedaż pojazdów elektrycznych rośnie o 50–55% rocznie. Wraz z rozwojem technologii akumulatorów, powszechnością stacji ładowania, rosnącym zasięgiem i niższymi cenami, pojazdy z silnikiem spalinowym zostaną niemalże zastąpione pojazdami elektrycznymi w ciągu dwóch dekad. MOVE International Mobility Congress to platforma, na której szczegółowo omówione zostaną wszystkie aspekty rozwoju e-mobilności - powiedział H. Sayar.