Organizator:

Poznań Motor Show rusza w drogę do elektromobilności

Podziel się

Nowe barwy, nowe hasło, nowe spojrzenie na motoryzację. Najpopularniejsze wydarzenie motoryzacyjne w Polsce zaczyna pisać kolejny rozdział swojej historii. W ten sposób wychodzi naprzeciw zmianom zachodzącym w branży.

 

 

Road to electromobility

„Droga do elektromobilności” – pod takim właśnie hasłem odbędzie się przyszłoroczna edycja Poznań Motor Show. Bez wątpienia jesteśmy świadkami jednej z najważniejszych zmian w historii wydarzenia, organizowanego przez Grupę MTP. Poznań Motor Show, który tylko w zeszłym roku przyciągnął 146 tysięcy zwiedzających, staje się ważnym uczestnikiem  elektromobilnej rewolucji w Polsce
i Europie Środkowo – Wschodniej.

- Jako organizator Poznań Motor Show 2020, będąc jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w tej części Europy jesteśmy naturalnym uczestnikiem zmian, jakie zachodzą w branży. Dlatego Poznań Motor Show 2020 staje się platformą do dyskusji na temat przyszłości, jaką niesie elektromobilność. Dyskusji w której udział wezmą przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, a także fani motoryzacji. Spotkają się na tym wyjątkowym wydarzeniu, nie tylko by poznać najnowsze rynkowe trendy, ale również wspólnie porozmawiać o rewolucji w szeroko rozumianej mobilności, jaka następuje – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Grupy MTP. – Cieszymy się, że jako organizator wydarzenia jesteśmy ważną częścią tego procesu – dodaje.

Zmianę całej koncepcji Poznań Motor Show 2020 doskonale przedstawia nowe hasło tej imprezy – „Droga do elektromobilności”. Jest to pierwszy element prezentujący nowe podejście do tego wydarzenia. Zmianom towarzyszy oczywiście zmodyfikowanie logotypu oraz całej szaty graficznej.

Elektromobilność bliżej ludzi

Główną barierą w dyskusji na temat elektromobilności jest bardzo często brak realnego doświadczenia z samochodami elektrycznymi. Wiele mitów powtarzanych w przestrzeni publicznej, czy prywatnych dyskusjach wynika z braku wiedzy. Dlatego głównym celem przyświecającym organizatorom Poznań Motor Show 2020 jest przybliżenie tematu elektromobilności możliwe najszerszemu gronu odwiedzających to wydarzenie. - Poznań Motor Show staje się aktywnym uczestnikiem dyskusji na temat mobilnej przyszłości, przez co rozumiemy również naszą rolę edukacyjną. Chcemy przybliżać elektromobilność poprzez możliwość osobistego zetknięcia się z nią – tłumaczy Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor PMS 2020.

W tym celu w aż czterech pawilonach zostanie przygotowana dedykowana strefa – Poznań Mobility Show - poświęcona wyłącznie temu zagadnieniu. Będzie to miejsce, gdzie znani eksperci w przystępny sposób będą mówić o zachodzących zmianach i korzyściach, jakie niesie ze sobą elektromobliność. Ponadto zgromadzeni wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania, które pozwolą lepiej zrozumieć, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

Kongres MOVE – International Mobility Congress

Równocześnie z Poznań Motor Show 2020 odbędzie się Kongres MOVE – International Mobility Congress. To już trzecia edycja jednej z największych  w Polsce konferencji dotyczących mobilności przyszłości. Podobnie, jak w poprzednich latach poruszaną tematyką będą elektromobilność, autonomizacja pojazdów, przyszłość komunikacji w aglomeracjach, itp. Dwudniowy (26-27 marca) harmonogram Kongresu wypełnią liczne prelekcje i dyskusje na temat zmian zachodzących w świecie motoryzacji. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji publicznej, samorządów lokalnych, przemysłu energetycznego i paliwowego, uczelni wyższych  oraz mediów branżowych. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli producentów samochodów osobowych i ciężarowych oraz autobusów.  To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone przyszłości branży motoryzacyjnej oraz mobilności. Współorganizatorem kongresu jest Polskie Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, będące członkiem Avere.

Volkswagen Group Polska napędza elektromobilną rewolucję na Poznań Motor Show 

W gronie wystawców nie zabraknie czołowych marek motoryzacyjnych. Jedną z nich będzie Grupa Volkswagen, która podczas najbliższej edycji zaprezentuje  swoje najnowsze pojazdy z napędem elektrycznym - Firmy motoryzacyjne wykorzystują nowe kanały komunikacji, klienci coraz częściej szukają informacji o samochodach w internecie, w efekcie popularność największych targów samochodowych od kilku lat maleje. W wirtualnym świecie nie można jednak doświadczyć emocji wywołanych podczas bezpośredniego kontaktu z autem, które w obliczu zmieniającej się motoryzacji są niezwykle ważne. Volkswagen Group Polska, jako lider rynku motoryzacyjnego w Polsce, podczas Poznań Motor Show 2020 zaprezentuje samochody elektryczne, które wyznaczą kierunek na przyszłość – tłumaczy Tomasz Tonder, Dyrektor PR & Corporate Affairs Volkswagen Group Polska.

Premiery i elektryczne jazdy testowe

Tradycyjnie już ważnym elementem Poznań Motor Show 2020 będą premiery modeli czołowych producentów samochodów, które zostaną zaprezentowane podczas czwartkowego Press Day.  To także okazja do zapoznania się z autami koncepcyjnymi pokazującymi w jakim kierunku może rozwijać się rynek motoryzacyjny.

Nowe podejście do organizacji Poznań Motor Show 2020, to również położenie nacisku na możliwość doświadczenia elektromobilności osobiście. Podczas czterech dni wydarzenia do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany specjalny tor, na którym będą mogli sprawdzić możliwości samochodów różnych marek z elektrycznym napędem oraz specjalna strefa jazd testowych, gdzie będzie możliwość przetestowania 200 najnowszych pojazdów. Jest to także kolejny krok w kierunku przybliżenia aktualnych rozwiązań, nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Wśród dostępnych modeli będą m. in. najnowsze pojazdy należące do Grupy Volkswagen. - Nie poprzestaniemy tylko na ekspozycji. Udowodnimy, że auta elektryczne są lepsze udostępniając kilkadziesiąt najnowszych modeli do jazd testowych z niemal wszystkich segmentów rynku: miejską, elektryczną SKODĘ Citigo iV, auta kompaktowe, luksusowe SUVy Audi e-tron, sportowe Porsche Taycan oraz użytkowe Volkswageny e-Craftery – wymienia T. Tonder.

Startujemy 26 marca

Wymienione wyżej atrakcje to zaledwie niewielki wycinek, tego, co czeka nas podczas Poznań Motor Show 2020. Od 26 do 29 marca Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny staną się ważnym miejscem nie tylko dla przedstawicieli branży, ale również dla fanów motoryzacji. O wszystkich atrakcjach, jakie czekają na zwiedzających w tych dniach będziemy informować na bieżąco.

Tymczasem już dziś wszyscy chętni mogą zapewnić sobie udział w Poznań Motor Show, kupując bilety na to wydarzenie. Wejściówki dostępne są na platformie biletowej ToBilet.pl.