Organizator:

Poznań Moto Fest 2021 - wszystko, co trzeba wiedzieć

Podziel się

19-20 czerwca 2021 – na ten termin zaplanowano drugą edycję targów Poznań Moto Fest. Teren wokół pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie wypełnią super-samochody oraz liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy weekend.

Geneza projektu

Poznań Moto Fest to najmłodszy event dedykowany fanom motoryzacji, który znajduje się w bogatym kalendarzu Grupy MTP. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w dniachod 27 do 28 czerwca 2020, jako część akcji #WracamyDoGry. Poznań Moto Fest spotkał się
z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony zwiedzających, którzy w tych dniach bardzo licznie odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie. Równie ciepło o idei wydarzenia wypowiadali się także wystawcy, uczestniczący w nowym projekcie. Dobre recenzje spowodowały, że wydarzenie, które miało jednorazowo wypełnić wakacyjny czas, przerodziło się w cykliczny event.

To, co wyróżnia Poznań Moto Fest spośród innych targów motoryzacyjnych, organizowanych przez Grupę MTP to jego forma. Zdecydowana większość ekspozycji znajduje się na terenie zewnętrznym, a nie jak ma to miejsce przy okazji innych wydarzeń, w pawilonach. Dzięki temu zwiedzający mogą przyjrzeć się przygotowanej ekspozycji, spacerując po świeżym powietrzu. A jest, co podziwiać.

- Nowa formuła targów polegająca na „wyjściu” z pawilonów i zlokalizowaniu ekspozycjina terenie zewnętrznym spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony zwiedzających. Wysoka frekwencja podczas ubiegłorocznej edycji jest dla nas bodźcem do dalszego rozwoju Poznań Moto Fest. W czerwcowy weekend teren Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie wypełni szeroka gama pojazdów, a program wydarzenia liczne atrakcje przygotowane przez wiodące marki motoryzacyjne – mówi Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor Projektu.

Najlepsze samochody i nie tylko

Poznań Moto Fest to przede wszystkim prawdziwa gratka dla fanów samochodów, którzy mogą zobaczyć wiele interesujących modeli, od sportowych aut, po motoryzacyjne klasyki. Tylko podczas pierwszej edycji targów teren wokół pawilonów wypełniło aż 50 super-samochodów i pojazdów kolekcjonerskich. Na nudę nie mogą narzekać także fani klasyki. To właśnie podczas Poznań Moto Fest zaprezentowano m .in. oryginalnego Rolls-Royce'a Phantom z 1927 roku. Targi to także liczna reprezentacja czołowych poznańskich dealerów samochodowych, którzy prezentują swoją najnowszą ofertę, bogatą w modele wielu uznanych marek motoryzacyjnych. Jeżeli dodamy do tego samochody rajdowe oraz kampery to okaże się, że mamy do czynienia z niezwykle urozmaiconą ekspozycją, wśród której każdy fan motoryzacji znajdzie coś dla siebie.

Wystawa pojazdów to jednak nie jedyna atrakcja jak czeka na uczestników Poznań Moto Fest. W programie tegorocznej edycji targów znajdują się m. in. pokazy driftu, symulatory jazdy oraz tor gokartowy. Do dyspozycji zwiedzających zostanie również oddana bogata strefa gastronomiczna.

Oni potwierdzili już swój udział

Joseph the.collection i jego samochody

Jednym z wystawców podczas Poznań Moto Fest 2021 będzie the.collection. Poznański kolekcjoner samochodów zabierze na Międzynarodowe Targi Poznańskie swoje najlepsze auta. Znając kolekcję popularnego Josepha możemy być pewni, że w jego strefie znajdzie się wiele interesujących i bardzo drogich pojazdów. The.Collection potwierdził już, że zabiera ze sobą wszystkie swoje auta. Wśród nich znajdą się takie modele jak:

 • BAC Mono
 • Ferrari F355 Spider
 • Lamborghini SVJ
 • Lancia Delta HF Integrale
 • McLaren 600lt
 • McLaren 720s
 • Shelby GT500

Austor ponownie na Poznań Moto Fest

Równie interesującą ekspozycję podczas Poznań Moto Fest zaprezentuje Austor - dealer aut z historią, klasyków, okazów motorsportu, supersamochodów i samochodów luksusowych, czyli wszystkich aut, które przedstawiają wartość kolekcjonerską i inwestycyjną. Absolutną gwiazdą strefy Austor będzie Lincoln Continental. Auto pochodzi z filmu American Gangster, gdzie było ostrzelane. Samochód to prawdziwy autentyk, z certyfikatem potwierdzającym wiarygodność. Oprócz odwiedzając stoisko Austora spotkamy takie modele jak:

 • BAC Mono
 • Volvo p1800
 • Karman Ghia
 • Jaguar e-type
 • Rolls-Royce
 • Citroen 15h six
 • Mustang FastBack Gt

Positive Ways znowu odwiedzą MTP

Pojawienie się ich w trakcie pierwszej edycji Poznań Moto Fest wywołało niemałe zamieszanie wśród zwiedzających. Mowa oczywiście o Positive Ways. Kolumna złożona z kilkudziesięciu, przepięknych pojazdów wyruszyła wówczas w podróż przez całą Polskę. Jednym z przystanków na ich trasie były również Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Podczas drugiej edycji Poznań Moto Fest historia się powtórzy. Ekipa Positive Ways ponownie pojawi się na Poznań Moto Fest. W niedzielę zaznaczą swoją obecność uroczystym przejazdem przez teren MTP. Biorąc pod uwagę, jaki aut możemy się wtedy spodziewać, jest to punkt programu, którego absolutnie nie można przegapić.

Podróż w przeszłość motoryzacji z Giełdą Klasyków…

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy klasycznych modeli. Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż będzie można podziwiać w strefie przygotowanej przez Giełdę Klasyków. Samochody, które zostaną zaprezentowane pochodzą z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych, a także bardzo ciekawy pojazd już z nowego millenium. W strefie francuskiej motoryzacji pojawią się dwa samochody marki Citroen. Nie zabraknie również kabrioletów, czy Opla Olympia A Coupe z 1968 roku. Amerykański akcent zapewnią sportowy przedstawiciel końca lat 80-tych, grzmiący silnikiem V8 Chevrolet Camaro RS oraz Ford Thunderbird S.C. Perłą w kolekcji Giełdy Klasyków będzie Fiat 130 Coupe.

…i Automobilklubem Wielkopolski

O ekspozycję aut z minionych lat zadba również Automobilklub Wielkopolski, którego samochody gościły niedawno w Muzeum Motoryzacji, zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jeśli zatem przegapiliście tą ciekawą ekspozycję, to Poznań Moto Fest jest dobrą okazją, aby nadrobić zaległości. Zarówno jedna, jak i druga strefa to gwarancja niezwykłej podróży w czasie, w którą z przyjemnością wyruszy niejeden fan motoryzacji. Wszystkie klasyki będzie można podziwiać w Pawilonie nr 3.

Nocne Loty i Sasha The Owner

Na Poznań Moto Fest nie zabraknie również ekipy Nocnych Lotów. Ich obecność to gwarancja szerokiej gamy pojazdów. W trakcie targów będziemy mogli podziwiać najróżniejsze auta. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy sportowych samochodów, jak i fani bardziej klasycznych modeli. Ponadto gościem strefy Nocnych Lotów będzie Sasha The Owner. Sasha, podobnie jak Joseph, jest znanym z sieci kolekcjonerem samochodów. Na Poznań Moto Fest zabierze m. in. swojego Mustanga oraz Chevroleta.

Dealerzy samochodowi czekają na was!

Najnowsza oferta uznanych dealerów samochodowych to jeden ze znaków rozpoznawczych Poznań Moto Fest. W tym roku podczas letniej odsłony targów zadebiutuje Porsche Poznań Franowo. W ich strefie znajdziecie wiele interesujących modeli, na czele z Audi RS 5 Coupé 331, Audi RS Q8 Audi RS Q8 441 czy też Audi SQ7 TFSI 373.

Podobnie jak przed rokiem na Poznań Moto Fest pojawi się firma Karlik, która zabierze ze sobą modele takich marek jak: Hyundai, Peugeot, Renault, Dacia i Honda.

Gratka dla fanów tuningu

Letnia odsłona targów motoryzacyjnych, organizowanych przez Grupę MTP cechuje się szerokim zakresem tematycznym. Są auta sportowe, ale i klasyczne modele. W ramach jednej ekspozycji można podziwiać zarówno kampery, jak i samochody z najnowszej oferty dealerów.

Na tym nie koniec. Podczas tegorocznej edycji Poznań Moto Fest będzie z nami Blackzone. Co to oznacza? Raj dla fanów tuningu i aut modyfikowanych. Odwiedzając Międzynarodowe Targi Poznańskie zobaczycie kilkanaście pojazdów, o których bez wahania można powiedzieć, że są dziełami sztuki, w kategorii samochodowego tuningu.

Prywatni kolekcjonerzy

Podczas targów będą z nami również prywatni kolekcjonerzy. Choć liczba samochodów w ich garażach nie jest tak pokaźna jak w przypadku the.collection, ale na ich stoiskach także znajdziecie prawdziwe perełki. Swoją obecność w tej strefie mocno zaznaczy m.in. marka Volvo. Na stoiskach prywatnych kolekcjonerów znajdziecie takie modele jak:

 • Volvo 1800S rocznik 1967
 • Volvo 1800ES rocznik 1973 niebieskie
 • Volvo 1800ES rocznik 1973 pomarańczowe
 • Volvo 1800ES rocznik 1972 czarne

PMF i F-16 Tiger Demo Team znowu razem

Na co dzień spędzają mnóstwo czasu za sterami nowoczesnych myśliwców. Od 19 do 20 czerwca pojawią się jednak w zupełnie innej roli – jako miłośnicy motoryzacji. Lotnicy z zespołu F-16 Tiger Demo Team dołączają do coraz szerszego grona wystawców, jacy zaprezentują się w trakcie Poznań Moto Fest. Piloci opowiedzą o swojej pasji do latania, przybliżą działalność zespołu, a także zdradzą jak wygląda codzienna praca w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Razem z nimi będzie również Mustang F-16. To auto, które podbiło serca wielu uczestników pierwszej edycji PMF. Jesteśmy przekonani, że nie inaczej będzie i tym razem. 

Strefa caravaningu na Poznań Moto Fest

Nie zapomnieliśmy o miłośnikach caravaningu. Poznań Moto Fest będzie pierwszym wydarzeniem podczas którego Wavecamper pokaże szerokiej publiczności swój najnowszy pojazd. Wavecamper SportCamp to auto stworzone na bazie Volkswagena T6.1. W sumiena stoisku Wavecampera zobaczmy aż 5 samochodów. W strefie Caravaningowej będziez nami także CarGO, który zaprezentuje takie modele jak Frankia F-Line I8900 QD/B Luxury oraz Pilote G740 C 2021. W strefie poświęconej kamperom nie zabraknie także marki Adria. Zwiedzający będą mogli zobaczyć z bliska najnowszy model przyczepy tego producenta.  Wszystkie można obejrzeć z bliska w Pawilonie nr 3.

Atrakcje dla całych rodzin

Poznań Moto Fest to szereg atrakcji, z których mogą skorzystać, jak również młodsi fani motoryzacji. Do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany m. in. tor gokartowy, który będzie czynny przez cały czas trwania imprezy. Skorzystanie z niego jest dodatkowo płatne, ale frajda z przejazdu po torze jest absolutnie bezcenna.

Oprócz tego na Poznań Moto Fest pojawią się również symulatory. Część z nich będzie dostępna się w strefie the.collection, gdzie będzie obecna marka SIM-CENTER - największa i najbardziej zaawansowana simownia w kraju. To nie gra tylko realistyczna symulacja! Na stoisku SIM-CENTER  można wybrać się w darmową przejażdżkę i przekonać się, dlaczego kierowcy wyścigowi wybierają do treningów właśnie te maszyny.

Podczas targów będzie także obecna marka LG, która zabierze ze sobą dobrze znany symulator jazdy samochodem. Urządzenie było już wcześniej dostępne m. in. podczas targów Poznań Game Arena.

Bilety cały czas w sprzedaży

Bilety są już w sprzedaży i można zakupić je online na stronie ToBilet.pl. Pojedyncza wejściówka kosztuje 20 zł, ulgowy – 15 zł (dzieci od 7. do 15. roku życia i osoby z I grupą inwalidzką). Posiadacze Karty Dużej Rodziny wejdą za 10 zł, a dzieci do 6. roku życia włącznie – bezpłatnie.

Z myślą o zwiedzających, którzy wybierają się do nas samochodem, uruchomiliśmy także sprzedaż biletów parkingowych, które pozwolą na pozostawienie swojego auta na terenie MTP. Wjazdówki można zakupić w cenie 30 zł na stronie ToBilet.pl. Na tej samej stronie można znaleźć bilety uprawniające do udziału w wydarzeniu. To bardzo ważne, ponieważ bilet parkingowy nie upoważnia do wstępu na Poznań Moto Fest!

Najważniejsze informacje organizacyjne 

➡ Godziny trwania imprezy: Sobota 10-17, Niedziela 10-16
➡ Miejsce odbywania targów: Plac Marka oraz Pawilon 3 MTP
➡ Wejście na targi: Hol Wschodni MTP od ulicy Głogowskiej
➡ Wjazd: tylko dla osób posiadających bilet parkingowy zakupiony online - brama nr 7 od ulicy Bukowskiej

Poznań Moto Fest

19-20 czerwca 2021

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Godziny otwarcia: sobota – 10:00-17:00, niedziela – 10:00-16:00

www.poznanmotofest.pl

Facebook

Instagram