Organizator:

Porsche startuje z limitowaną wersją 911-stki

Podziel się

Porsche 911 Targa 4S Heritage Edition ma łączyć w sobie nowoczesność oraz elementy stylistyczne pochodzące z przełomu lat 50-tych i 60-tych.

Zaprezentowany model ma być hołdem dla tradycji, a w tym konkretnym przypadku dla modelu 911 Targa, który zadebiutował w 1967 roku. Jednym z elementów nawiązujących do tej stylistyki jest wykorzystanie lakieru o barwie Cherry Metallic (lub czterech innych dostępnych barw) w połączeniu z ze złotymi logotypami. Historycznych smaczków jest jednak zdecydowanie więcej. Logo z 1963 roku, elementy graficzne w kształcie włóczni, czy kratka na tylnej klapie - to wszystko ma przenieść nas w czasie 53 lata wstecz. 

Porsche 911 Targa 4S Heritage Edition nawiązuje do tych czasów również poprzez kolor tapicerki. Dostępne są dwie kombinacje kolorystyczne - czerwień lub czerń z beżem. Nie zabrakło także podświetlanych na zielono obrotomierza i stopera. Gdy jednak zajrzymy pod maskę znajdziemy tam zupełnie współczesne wyposażenie. Trzylitrowy silnik może pochwalić się mocą 450 KM i pozwoli rozpędzić się od zera do setki w mniej niż 3,6 sekundy. 

Modele z serii Heritage Design przywołują wspomnienia z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych i 80-tych. Żadna inna marka nie potrafi tak dobrze przenieść tych elementów do współczesności. W ten sposób spełniamy życzenia naszych klientów - powiedział Oliver Blume, prezes Porsche AG. 

Specjalna edycja Porsche 911 będzie dostępna jesienią tego roku, ale już teraz można składać zamówienia. Łącznie zostanie wyprodukowanych jedynie 992 egzemplarze tego limitowanego modelu.  Jego ceny w Polsce zaczynają od 903 tysięcy złotych.