Organizator:

Ponad 10 000 uczestników walczyło o finały Mistrzostw Mechaników

Podziel się

Wszystko zaczęło się w piątek 10 marca. Tego dnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się dwie spektakularne imprezy: Targi Edukacyjne i Poznańskie Targi Książki. Te przedsięwzięcia przyciągnęły tysiące młodych ludzi z całego kraju.

Postanowiliśmy wykorzystać obecność, tych którzy szukają swojej dalszej edukacyjnej drogi. W samym sercu Targów Edukacyjnych powstało nasze multimedialne studio. Opowiadaliśmy o wyjątkowości projektu „Mistrzostwa Mechaników”. Przekonywaliśmy, wspólnie z naszymi Partnerami z branży motoryzacyjnej, że kierunki techniczne to gwarancja atrakcyjnej, dającej wiele satysfakcji pracy.

Nasze nowoczesne, multimedialne studio wystartowało o godzinie 10.00. Połączyliśmy się z Partnerami Mistrzostw Mechaników. Wirtualnie zajrzeliśmy do szkół biorących udział w zawodach. – U nas w szkole już nikogo nie trzeba namawiać do udziału w Mistrzostwach Mechaników – tłumaczył Piotr Boś – Gwarancją zwycięstwa jest przede wszystkim ciężka praca uczniów, ale przyznaję, sam też czasem ocieram pot z czoła głowiąc się nad pytaniami z poprzednich edycji Mistrzostw – dodaje nauczyciel przygotowania zawodowego z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Testy zaczęliście rozwiązywać w południe. Oprócz testu głównego można było skorzystać z szeregu akcji specjalnych. Triumf w każdej z nich dawał możliwość ekspresowego zakwalifikowania się do finału. O 13.30 mogliśmy podsumować Wasze zmagania – Wielkie dzięki za Wasze zaangażowanie – mówił na zakończeniu Półfinałów pomysłodawca projektu Adrian Dekowski – Żegnamy się z Wami dziś, ale myślami już jesteśmy na finałach. Do zobaczenia na Poznań Motor Show 2023.

Pełna informacja prasowa podsumowująca półfinały dostępna TUTAJ

Komplet wyników wszystkich kategorii mistrzostw znajdziecie TUTAJ