Organizator:

Po "piątce" czas na "czwórkę". BMW zaprezentowało nowy model

Podziel się

Niemiecki producent oficjalnie zaprezentował nowy model serii 4 Coupe. To kolejna w niedługim odstępie czasu premiera BMW. Tydzień wcześniej poznaliśmy nową odsłonę serii 5.

O nowym BMW serii 4, a zwłaszcza o bardzo dużym grillu zainstalowanym w tym modelu, dowiedzieliśmy się niedługo przed oficjalną premierą. Tym samym wczorajsza prezentacja nie miała takiego elementu zaskoczenia i była jedynie potwierdzeniem wcześniejszych przecieków. 

Zaprezentowany model to najnowsza generacja dwudrzwiowego sportowego auta klasy premium. Samochód po raz pierwszy został wyposażony w 8-stopniową skrzynię Steptronic w standardzie. Opcjonalnie, istnieje możliwość dokupienia sportowej wersji tej skrzyni, która pozwala na szybsze i dynamiczniejsze przyspieszenie. 

Producent zdecydował się również na wyraźne oddzielenie "czwórki" od "trójki" poprzez oryginalną stylistykę karoserii, charakteryzującą się klarownymi kształtami powierzchni oraz wyrazistymi proporcjami typowymi dla coupe. Standardowe reflektory diodowe posiadają bardzo płaskie kontury, a cała linia stylistyczna została ukierunkowana na dynamikę jazdy. 

 

Wnętrze nowego BMW ma jeszcze mocniej podkreśli sportowe wrażenia z jazdy. W standardzie znajdziemy nową skórzaną kierownicę, nowe skórzane fotele, a cały kokpit jest zorientowany na kierowcę. Niemiecka marka zapewnia także, że poprawiono komfort akustyczny i termiczny, a to wszystko dzięki wyciszonej przedniej szybie oraz nowe 3-strefowej klimatyzacji automatycznej. 

Samochód trafi na rynek w październiku 2020 roku. Na początku dostępnych będzie pięć wariantów, w tym po raz pierwszy wybitnie sportowa odsłona - BMW M440i xDrive Coupe. 

Poznajcie również BMW serii 5 

To nie jedyna premiera niemieckiego koncernu w ostatnim czasie. Dosłownie tydzień wcześniej zaprezentowano światu nowe BMW serii 5. Model doczekał się szeroko zmodyfikowanej stylistyki karoserii, aby ta prezentowała mocniejszy i bardziej sportowy charakter. Wykorzystano nowe akcenty takie jak chociażby atrapa chłodnicy BMW o większej szerokości i wysokości. Zaprezentowany model doczekał się także nowych obręczy kół ze stopów lekkich w rozmiarze od 18 do 20 cali. 

We wnętrzu samochodu znajdziemy monitor pokładowy o przekątnej 10,25 cala, skórzaną, wielofunkcyjną kierownicę, a także klimatyzację o rozszerzonym zakresie funkcji. Dzięki zmodernizowanej technologii BMW TwinPower Turbo cztero  - i sześciocylindorwe silniki mogą pochwalić się lepszym wtryskiem benzyny oraz dwustopniowym doładowaniem. 

Nowe modele serii 5 - Limuzyna oraz Touring - trafią na rynek od lipca tego roku.