Organizator:

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Lakierników z Dynacoat - marką AkzoNobel

Podziel się

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Lakierników 2020 to już piąta edycja konkursu. Wydarzenie gromadzi ekspertów branży lakierniczej i liczne grono uczniów szkół o kierunkach lakiernik samochodowy.

Do konkursu zgłaszają się szkoły z całej Polski, a ze względu na duże zainteresowanie liczba konkurencji jest stale rozbudowywana. Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Lakierników to także okazja do wymiany doświadczeń i dyskusji o tym, jak zachęcić młodzież do wyboru zawodu lakiernika samochodowego. W tym roku finał Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Lakierników odbędzie się w dniach 26-29 marca podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce - Poznań Motor Show.

Partnerem Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Lakierników ponownie jest firma AkzoNobel, tym razem reprezentowana przez markę Dynacoat.

AkzoNobel to firma z pasją malowania oraz ekspert w produkcji farb i lakierów, kreujący standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 150 krajach. W Polsce AkzoNobel jest obecne od ponad 20 lat, oferując na rynku m.in lakiery i powłoki stosowane w przemyśle transportowym oraz szeroką sieć dystrybucji. Marki Dynacoat i Wanda cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie.

Firma AkzoNobel była patronem Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Lakierników już w roku 2019. Dla ich uczestników przygotowała kilka konkurencji, a wśród nich m.in. przygotowanie elementu do polerowania i polerowanie pod pomiar spectrofotometrem, przygotowanie koloru na wadze według danych z pomiaru spectrofotoemetrem, czy mierzenie szpachli na wadze po dodaniu utwardzacza. Tym razem AkzoNobel pojawi się na Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Lakierników ze swoją marką Dynacoat.