Organizator:

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników pod Patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego

Podziel się

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi objął patronatem honorowym Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.

Konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem uczniów szkół rolniczych, że w tegorocznych eliminacjach uczestniczyło kilkaset osób. Mistrzostwa zawdzięczają sukces ogromnemu zaangażowaniu organizatorów – V8 Team i Grupy MTP – oraz partnerom wspierającym wydarzenie, wśród których jest m.in. firma Kramp –  właściciel marki Grene, największy europejski dostawca części zamiennych dla branży rolniczej, ogrodniczej oraz producentów maszyn i producent olejów Mobil.

O randze imprezy świadczy fakt, że Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych zostały objęte Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jana Krzysztofa Ardanowskiego. „Cieszy mnie organizacja kolejnej edycji Mistrzostw, których celem jest motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy technicznej związanej z przygotowaniem i obsługą maszyn rolniczych oraz najnowszej technologii mechanizacji rolnictwa a także zachęcanie do rozwijania zainteresowań i stworzenie możliwości sprawdzenia swoich umiejętności we współzawodnictwie z innymi uczniami” – napisał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w piśmie do V8 Team, organizatora Mistrzostw.

Finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych miał odbyć się w tradycyjnej formie podczas targów Poznań Motor Show 2020. Jednak z powodu epidemii COVID-19 i odwołania wydarzenia finał Mistrzostw został przeniesiony do Internetu i odbędzie się już w połowie września.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia nie składają broni. V8 Team, firma Kramp – największy europejski dostawca części zamiennych i akcesoriów dla branży rolniczej, ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, Briggs&Stratton – producent silników benzynowych chłodzonych powietrzem, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

Ambasadorem Mistrzostw jest Grzegorz Duda – gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.