Organizator:

Nowy Golf na ostatniej prostej

Podziel się

Ósma generacja nowego pojazdu Volkswagena będzie cyfrowa i połączona ze światem zewnętrznym.

Golf to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli w stajni niemieckiego koncernu. W swojej dotychczasowej historii znalazł już 35 milionów nabywców, co czyni go bezdyskusyjnym bestsellerem. Wielkimi krokami zbliża się premiera ósmej generacji tego pojazdu, który dzięki zastosowanym innowacjom ma wprowadzić Golfa w nową epokę.

Zelektryfikowane układy napędowe, cyfrowe wnętrze, łączność z Internetem, systemy asystujące oraz liczne funkcje i usługi online - nowy pojazd Volksawagena będzie bez wątpienia naszpikowany nowymi technologiami. W przeciwieństwie do wnętrza, nie należy spodziewać się rewolucji w nadwoziu. Golf zachowa swój charakterystyczny kształt, choć producent nie chce jeszcze zdradzić szczegółów związanych z wykończeniem auta.

Jak przekonuje szef stylistów Volkswagena, Klaus Bischoff: - Golf nowej generacji będzie przyciągać wzrok! W tej chwili nie ujawniamy jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących wyglądu nowego Golfa, ale już można dostrzec jego eleganckie proporcje.

Premierę Golfa nowej generacji zaplanowano na jesień 2019 roku. W tej chwili odbywają się intensywane testy zakamuflowanych egzemplarzy nowego modelu.

Foto: materiały prasowe Volkswagena.