Organizator:

Największe polskie targi caravaningowe już za kilka dni w Poznaniu

Podziel się

Targi Caravans Salon Poland 2023 odbędą się od 26 do 29 października w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

To zdecydowanie największe wydarzenie caravaningowe w naszym kraju, które swoim rozmiarem ekspozycji  dorównało już Poznań Motor Show. Dziesiątki premier, setki nowości i aż 7 pawilonów pełnych caravaningu. W tym roku targi zyskały dodatkowy, czwarty dzień, który jest dedykowany biznesowi i mediom. VI edycja targów to również większa przestrzeń wystawiennicza, większy zlot caravaningowy i więcej gości w Strefie Vanlife.  Bilet na Caravans Salon Poland uprawnia również do zwiedzania ekspozycji i atrakcji targów Yacht Salon, Tour Salon i Festiwalu Śladami Marzeń – zapowiada się więc weekend pełen turystycznych atrakcji.

Święto Caravaningu po raz szósty w Poznaniu

Caravans Salon to setki kamperów i przyczep oraz dziesiątki innych rozwiązań dla caravaningu i turystyki kempingowej. Powierzchnia wystawiennicza rozciągająca się na 7 pawilonów i ponad  45 000 m2 powierzchni, daje możliwości do zaprezentowania polskiego rynku caravaningowego w pełni. Na imprezie obecni będą wszyscy najważniejsi producenci, dealerzy i firmy związane z branżą caravaningu w naszym kraju. Swoją obecność potwierdziło już  ponad 120 firm prezentujących ofertę ponad 250 marek. Obecne będą nie tylko strefy dealerskie ale również stoiska fabryczne renomowanych światowych marek: Hobby i Rapido oraz polska fabryka przyczep Niewiadów.

Na ekspozycji zobaczymy ponad 500 pojazdów w tym dziesiątki premier i nowości na rok 2024 od renomowanych marek jak: Hymer,  Adria, Chausson, Buerstner, Hobby, Rapido czy Pilote.

Duża różnorodność wystawców i ekspozycji oraz bogaty program Stref Specjalnych i imprez towarzyszących sprawia, że Caravans Salon jest imprezą kompleksową dla fanów caravaningu oraz turystyki.

Dodatkowy dzień dla biznesu

W tym roku targi w Poznaniu potrwają o jeden dzień dłużej i rozpoczną się już w czwartek od Business Day. Dodatkowy dzień jest dedykowany klientom i zwiedzającym związanym z branżą caravaningową, turystyczną czy motoryzacyjną oraz przedstawicielom prasy i mediów. Bilety na dzień biznesowy są jednak dostępne w otwartej sprzedaży i są dobrym rozwiązaniem dla osób, które przyjadą na targi w konkretnym celu zakupu nowego kampera czy przyczepy. Niższa frekwencja i spokojniejsze zwiedzanie sprzyja tego typu decyzjom zakupowym.

Nie tylko kampery i przyczepy

Caravaning to nie tylko kampery i przyczepy kempingowe. Tych oczywiście na ekspozycji będą setki, ale równie dużo miejsca znajdą dla siebie wszelkiego typu inne rozwiązania związane z caravaningiem. Kapsuły mobilne na pick-upy, namioty dachowe, przyczepki wyprawowe tear-drop, skrzynie kempingowe i zestawy do modułowej zabudowy, domy mobilne i „tiny houses”. To wszystko również znajdzie się w 7 pawilonach ekspozycyjnych Caravans Salon. Do tego setki akcesoriów, technologii i usług.  

Większa Strefa Vanlife i retro-perełki

Organizatorzy targów Caravans Salon Poland zadbali też o rozwój swoich Stref Specjalnych. W tym roku w Pawilonie 4 oprócz ponad 30 kamperów retro, przygotowanych przez grupę CamperMajstry, zobaczymy też aż 21 ekip vanliferów. Strefa Vanlife jest co roku tłumnie odwiedzana przez wszystkich fanów caravaningu i vanlifu, którzy szukają inspiracji i chcą spotkać swoich ulubionych twórców. Większość z nich spotkamy też na Scenie targów w Pawilonie 3A, poświęconej prelekcjom i spotkaniom o podróżowaniu kamperem oraz jego budowaniu/naprawie.

Nowa strefa OFFROAD/RTO i caravaning w każdym wydaniu

Całkowitą nowością na tegorocznej edycji targów jest Strefa Offroad/RTO, czyli część ekspozycji poświęcona rozwiązaniom dla fanów wypraw terenowych, pojazdów 4x4 i biwakowania na dziko w trudniej dostępnych miejscach. Strefa powstała w dużej mierze z inicjatywy samych wystawców, którzy chcieli pokazywać rozwiązania terenowe w jednym miejscu.

Na ekspozycji targowej znajdziemy więc niemal każdy aspekt caravaningu i turystyki kempingowej, od możliwości kupna nowych kamperów i przyczep, przez wypożyczalnie, usługi, akcesoria i technologie, aż po rozwiązania typu: namioty dachowe, przyczepy mini czy właśnie rozwiązania 4x4.

Jeden bilet – 4 imprezy!

Caravans Salon to wiodąca impreza na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale nie jedyna, która odbędzie się w dniach 26-29 października. W ramach biletu na targi caravaningowe, każdy zwiedzający będzie mógł wziąć udział również w targach jachtów, łodzi i sportów wodnych Yacht Salon, targach turystycznych Tour Salon oraz Festiwalu Podróżniczym Śladami Marzeń.

Bilety na targi w niższych, przedsprzedażowych cenach są już dostępne online: LINK DO SPRZEDAŻY

Plan ekspozycji i lista wystawców dostępne są TUTAJ

Caravans Salon Poland odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich od 26 do 29 października. Więcej o targach: TUTAJ