Organizator:

Nadjeżdża druga generacja Audi A3 Limousine

Podziel się

Nowy pojazd wyprodukowany przez koncern z Ingolstadt pojawi się na początku lata 2020. Oto, co o nim wiemy.

Nowe Audi A3 Limousine ma łączyć w sobie zarówno sportowy, jak i elegancki wygląd. Przód samochodu zdominowany jest przez dużą osłonę chłodnicy Singleframe z grillem z kratownicą w stylistyce plastra miodu. Po jej obu bokach umieszczono charakterystyczne reflektory. 

Kokpit jak i wnętrze naszpikowane jest cyfrowymi nowinkami. Środkowy ekran o przekątnej 10,1 cala wyposażono w funkcje rozpoznawania pisma odręcznego i komend głosowych. Cyfrowy ekran został umieszczony także w desce rozdzielczej. Ponadto w wersji Audi virtual cockpit plus mamy do wyboru trzy widoki, w tym jeden sportowy z pochylonymi cyframi. Wskaźniki obrotów i prędkości są tu ukazane w formie diagramów słupkowych z czerwonymi elementami graficznymi. O wygodę kierowcy ma również zadbać system MMI Navigation plus, oferującyc usługi w ramach Audi connect w tym informacje online o natężeniu ruchu, bieżące informacje, a także zdjęcia, czasy otwarcia i opinie użytkowników o wybranych, interesujących miejscach. Samochód będzie komunikował się ze smartfonem, co pozwoli m. in. na na zdalne uruchomienie silnika. 

Na początek nowe Audi A3 Limousine dostępne będzie w trzech wersjach napędowych do wyboru: w dwóch wersjach z silnikiem benzynowym TFSI i w jednej z silnikiem wysokoprężnym TDI. Wszystkie mają cechować się wysoką wydajnością. Do wyboru mamy również trzy rodzaje zawieszenia - oprócz standardowego możemy zdecydować się na sportowe i zawieszenie z funkcją kontroli tłumienia. To ostatnie gwarantuje szeroki wachlarz doznań podczas prowadzenia – od bardzo komfortowego pokonywania tras, aż po zwrotne, dynamiczne prowadzenie.

Zamówienia na nowe Audi A3 Limousine będzie można wkrótce składać w salonach sprzedaży. Pierwsze egzemplarze nowego modelu powinny pojawić się na drogach na początku lata.

Źródło: materiały prasowe Audi