Organizator:

MOVE - Spotkanie Liderów e-Mobility już w październiku

Podziel się

Nowy termin, nowe miejsce i nowa formuła. Już 21 października eksperci i praktycy elektromobilności ponownie spotkają się w Poznaniu, aby porozmawiać o przyszłości motoryzacji.

Tegoroczna edycja MOVE została zaplanowana na marzec tego roku, jako najważniejsze wydarzenie merytoryczne targów Poznań Motor Show. Niestety Kongres, jak cały blok targów motoryzacyjnych nie mógł odbyć się w pierwotnym terminie ze względu wprowadzone przez władze obostrzenia.

Organizatorzy nie dali jednak za wygraną i postanowili zorganizować tegoroczny MOVE w nowej formule. Nowy termin tego wydarzenia to 21 października 2020 roku. To właśnie wtedy odbędzie się MOVE - Spotkanie Liderów e-Mobility, będące częścią targów EcoTrends, Poleco i GreenPower. Nowym miejscem, w którym dojdzie do spotkania będzie Restauracja Oregano & Wine, zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Współorganizatorem Spotkania ponownie będzie Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Spotkanie Liderów będzie można śledzić również online.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o elektromobilności 

Choć wydarzenie odbędzie się w bardziej kameralnej atmosferze, to w dalszym ciągu zgromadzi czołówkę ekspertów i liderów opinii, związanych z tematami elektromobilności i zrównoważonego transportu. W agendzie październikowego Spotkania znajdą się m. in. takie zagadnienia jak wpływ COVID-19 na rozwój elektromobilności, stan infrastruktury ładowania w Polsce, czy planowane zmiany
w transporcie miejskim. Szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany wkrótce.

- MOVE to znakomita okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia niezbędnej wiedzy z zakresu szeroko rozumianej elektromobilności – mówi Martyna Dera, Dyrektor Projektu. ­– Obserwując rynek motoryzacyjny, możemy zauważyć zdecydowany zwrot w kierunku alternatywnych źródeł napędu oraz zrównoważonego transportu. To trend, który z biegiem czasu będzie przybierał na sile. MOVE, organizowany w tym roku w formie Spotkania Liderów, pozwoli nam lepiej przygotować się do tych zmian - dodaje.

Celem Spotkania jest aktywny dialog branżowy, wymiana doświadczeń i promocja najlepszych praktyk z zakresu elektromobilności, mogących przyspieszyć transformację regionu Europy Środkowo-Wschodniej w kierunku zeroemisyjnym.

Zebrane wnioski zostaną wykorzystane przy okazji przyszłorocznej edycji Kongresu MOVE, który powróci w pełnej krasie, jako najważniejsza konferencja w regionie CEE, poświęcona elektromobilności.