Organizator:

Motoryzacyjna jesień na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Podziel się

Choć do Poznań Motor Show pozostało nieco ponad pół roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich nie zabraknie motoryzacyjnych eventów. Już w październiku zapraszamy na dwa wydarzenia: targi kamperów i przyczep Caravans Salon Poland (21-23 października) oraz targi pojazdów zabytkowych Retro Motor Show (28-30 października). Podczas tych imprez będzie można zobaczyć ciekawe pojazdy oraz spotkać i porozmawiać z pasjonatami podróżowania oraz starych samochodów.

Zaznaj przygody z kamperami na Caravans Salon Poland!

Targi Caravans Salon Poland 2022 to piąta edycja jednych z największych targów w Polsce dla branży caravaningowej. Miłośnicy podróżowania „domami na kółkach” zapoznają się z najnowszymi trendami i ofertą największych producentów i dystrybutorów pojazdów turystycznych w Polsce. Wzorem poprzednich edycji będzie można liczyć na wiele premier kamperów i przyczep oraz zaprezentowanie najnowszych rozwiązań.

Podczas tegorocznych targów nie może zabraknąć spotkań ze znanymi vanliferami i podróżnikami. Ich przykład pokazuje, że caravaning to nie tylko same pojazdy, ale niezwykły styl i sposób życia. Będąc na targach warto odwiedzić strefę Vanlife w pawilonie 4 i posłuchać historii, przygód i opowieści o rozmaitych doświadczeniach i wyzwaniach z jakimi mierzą się osoby podróżujące kamperem bądź vanem przez świat. Z pewnością podpowiedzą także jak przygotować się do wyprawy i jak zacząć swoją przygodę z caravaningiem. 

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się także pozostali miłośnicy kamperów, którzy zaszczycą swoją obecnością podczas specjalnego zlotu Przystanek_targi. W tym roku swój udział potwierdziło 200 ekip, które przez 3 targowe dni zamienią plac na terenie targów w wielkie caravaningowe miasteczko. Uczestnicy przybędą z całej Polski i bardzo chętnie rozmawiają i pokazują swoje pojazdy.

Lubicie urok i duszę starszych pojazdów? Z nostalgią wspominacie klasyczne modele pojazdów? Koniecznie musicie odwiedzić Strefę Retro realizowaną wraz z grupą CamperMajstry, która zrzesza między innymi wielu właścicieli starych, klasycznych i nietuzinkowych kamperów, vanów i przyczep. W Strefie Retro znajdzie się kilkadziesiąt wyjątkowych pojazdów, które zachwycą swoim designem wszystkich pasjonatów starych, i nie tylko, samochodów.

A jeżeli mowa o zabytkowych pojazdach to tydzień później odbędzie się wydarzenie dedykowane tylko tej tematyce. Targi zabytkowych pojazdów Retro Moto Show to impreza, na której nie może Was zabraknąć.

Retro Motor Show czyli motoryzacyjna podróż w czasie

Ryk silnika klasycznego Mustanga, elegancja Rolls-Royca i sentymentalny widok szeregu Maluchów… To tylko wycinek tego czym jest kultowe Retro Motor Show. Te największe w Polsce targi pojazdów zabytkowych co roku przyciągają na Międzynarodowe Targi Poznańskie dziesiątki tysięcy pasjonatów klasycznej motoryzacji. To jedyny taki moment w roku, kiedy w jedno miejsce zjeżdżają się najpiękniejsze klasyki z całego świata, których normalnie nie da się zobaczyć na ulicach miast. Kiedy tym razem? 28-30 października 2022.

Kolekcje z muzeów, automobilklubów, stowarzyszeń oraz indywidualnych pasjonatów tworzą razem wielkie święto motoryzacji. Ale to nie wszystko. Na Retro Motor Show panuje niepowtarzalny klimat, którego nie doświadczycie nigdzie indziej. Muzyka z dawnych lat, przepiękne stroje z minionych epok - to prawdziwy wehikuł czasu! Dla starszych pokoleń to cudowna okazja, by z sentymentem wspominać lata młodości i zobaczyć pojazdy, którymi być może niegdyś sami jeździli. Młodsi zwiedzający mogą z kolei na własne oczy przekonać się jak motoryzacja zmieniała się na przestrzeni lat.