Organizator:

Marcin Koczyba Motoryzacyjnym Dziennikarzem Roku!

Podziel się

Kapituła Plebiscytu Trade Press Award wskazała w poszczególnych kategoriach następujących dziennikarzy na zwycięzców.

Wybór Kapituły za całokształt pracy:

Dziennikarz roku – Marcin Koczyba, sponsorami nagrody są: Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i Grupa Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Redaktor Marcin Koczyba jest szefem Redakcji Motoryzacyjnej w Radiu Kraków, twórcą audycji „Radiostrada”. Od lat zajmuje się tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego na antenie Radia Kraków, ucząc rozsądnej jazdy, promując dobre wzorce, zachowania, edukując w zakresie bezpieczeństwa na drogach. W swoich programach łączy wielu pasjonatów, instytucje i organizacje pozarządowe pokazując jak wiele przy dobrej współpracy można osiągnąć dla poprawy bezpieczeństwa.

Swoich działań w prewencji nie ogranicza tylko do rozmów na antenie. W Małopolskiej Wojewódzkiej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego inicjuje wiele projektów edukacyjnych skierowanych do wszystkich grup wiekowych (np. Akademia Dobrych Kierowców, Dzień Bezpieczeństwa). Czynnie uczestniczy w ogólnopolskich debatach zabierając głos zawsze tam, gdzie chodzi o bezpieczeństwo i prewencję w ruchu drogowym. Poprzez swoją działalność wspiera także ofiary wypadków drogowych zawsze podkreślając istotę opieki powypadkowej i konieczność niesienia pomocy psychologicznej ofiarom i rodzinom ofiar wypadków drogowych w Polsce.

W 2019 roku odebrał z rąk Małopolskiego Komendanta Policji Medal Krzyż Niepodległości z gwiazdą pierwszej klasy za współpracę i wspieranie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ostatnio został uhonorowany statuetką: Patron Bezpiecznych Dróg – to nagroda przyznawana wiodącym innowatorom z branż: motoryzacyjnej, infrastruktury drogowej, transportowo-przewoźniczej, szkoleniowej oraz służbom i osobom wyróżniającym się działalnością na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Nagroda przyznawana jest przez Fundację „Nadzieja”. Jeszcze raz serdecznie gratuluję Panu redaktorowi tego wyróżnienia.

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń ocenianych przez Kapitułę:

  • Materiał audiowizualny – Marcin Łobodziński – dziennikarz portalu Wirtualna Polska za materiał pt.: „Gaz w samochodzie – fakty i mity o instalacji LPG”, sponsorem nagrody jest spółka Unimetal ze Złotowa;
  • Test roku – Katarzyna Dziewicka dziennikarka portalu Truck&Van za artykuł pt.: „Incognito”, sponsorem jest Sosnowski Sp. z o.o. Sp. k.;
  • Diagnostyka i naprawy – Rafał Dobrowolski zgłoszony do plebiscytu przez redakcję Nowoczesny Warsztat z artykułem pt.: „Zarządzanie ciśnieniem w oponach.” Sponsorem nagrody jest firma Texa Poland Sp. z o.o.;
  • Reportaż roku – Maciej Woldan za artykuł pt.: „Dwa światy”, który został opublikowany w Tygodniku Angora, sponsorem nagrody jest firma Herkules Auto-Technika Warsztatowa.

Organizatorami plebiscytu są Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i Grupa MTP. 

Tekst: Sławomir Kocznur / Foto: Piotr Pasieczny, Monika Pasieczna (Fotobueno)