Organizator:

Luksusowy karawan pogrzebowy i najstarszy zarejestrowany pojazd w Polsce czyli Auto Nostalgia już w ten weekend!

Podziel się

Nieczęsto pojawia się możliwość zobaczenia na własne oczy polskich supersamochodów z lat ‘30-tych XX wieku, pływającego Aphicara czy Porsche Patryka Mikiciuka. Tegoroczna Auto Nostalgia, czyli najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych, stworzy ku temu okazję w Stolicy.

Bilety Co, gdzie, kiedy? Co zobaczysz w edycji 2023? Samochody na sprzedaż

Weekend wypełniony nostalgią

Od 22 do 23 kwietnia teren EXPO XXI w Warszawie zamienia się w prawdziwy wehikuł czasu. Dwie hale wypełnią pojazdy sprzed dziesiątek lat. Wśród wystawców pojawią się muzea motoryzacyjne, kluby samochodowe, stowarzyszenia sympatyków, firmy zajmujące się sprzedażą, rejestracją i naprawą zabytków, a także indywidualni kolekcjonerzy. Wszyscy już zapowiadają, że zaskoczą zwiedzających niejednym eksponatem.

Rambler z 1903 roku!

Czy to możliwe, aby 120-letni samochód był dopuszczony do jazdy? Okazuje się, że tak! Mało tego, on nawet dwukrotnie wystartował w rajdzie Londyn-Brighton. Mowa o Ramblerze z 1903 roku - najstarszym zarejestrowanym pojeździe w Polsce. Jest to jedyny w naszym kraju i jeden z niewielu na świecie tak wiekowych samochodów, który mimo to nadal spełnia międzynarodowe kryteria i może uczestniczyć w ruchu drogowym. Ponadto na Auto Nostalgii zaprezentowany będzie również Maxwell z 1909 roku oraz Brush z 1911 roku. Pulę samochodowych seniorów uzupełni najstarszy zarejestrowany w Polsce Rolls-Royce - RR 10/20 HP z 1927 roku.

Spektakularny karawan

Chyba nie sposób będzie przejść obojętnie obok Nissana President z 1986 roku na stoisku Giełdy Klasyków, ponieważ zaprezentują oni jego nietypową przeróbkę. Samochód wzbogacony został o ręcznie wykonaną drewnianą zabudowę i metalowe ornamenty tworząc z niego karawan pogrzebowy w stylu buddyjskiej świątyni.


A to nie jedyna ciekawostka, jaką szykują. Talbot Matra Rancho z 1980 roku, znany pewnie wielu jako resorak z czasów dzieciństwa, uświetni tegoroczną Auto Nostalgię. Towarzyszyć im będzie jeszcze kilkadziesiąt innych samochodów, wystawionych na sprzedaż. To idealna okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z tak wieloma ofertami i być może zrealizować marzenie o własnym klasyku.

Bajkowa Sally Carrera z serii “Auta”

Ten model będzie na pewno ciekawostką dla najmłodszych - na własne oczy zobaczą “aktorkę” z bajki “Auta”! Przez ostatnie kilka miesięcy Patryk Mikiciuk pracował nad Porsche 911, które przerobił na podobiznę błękitnej Sally. Odwzorował nawet tatuaż na tylnym spojlerze. W rejestracji indywidualnych tablic pomagała mu firma AżDoZet i to właśnie na ich stoisku można będzie zobaczyć efekty wszystkich przygotowań.

Wydarzenie, którego nie można przegapić

Wyjątkowych pojazdów na tegorocznej Auto Nostalgii będzie dużo więcej. Automobilklub Wielkopolski pokaże Bugatti z 1928 roku. Stoisko w rajdowym klimacie zaprezentuje ekipa Youngtimer Warsaw. Ciekawych egzemplarzy należy też wypatrywać przy Muzeum Tamtelata. Klub Zabytkowych Mercedesów Polska zapowiada, że w tym roku ich ekspozycję zdominują najlepsze modele z lat ‘80 i ‘90, w tym również te spod znaku AMG. Z kolei Porsche Club Poland przygotowuje się do hucznych obchodów swoich 20-tych urodzin. W skrócie - cała historia motoryzacji spotyka się w ten weekend w Warszawie. 

Jak tego nie przegapić?

Termin: 22-23 kwietnia 2023

Miejsce: EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa

Godziny otwarcia: 10:00 - 17:00

Bilety: https://tobilet.pl/auto-nostalgia-2023.html 

Więcej informacji o wydarzeniu: https://autonostalgia.pl/