Organizator:

Łódź czeka elektromobilna rewolucja

Podziel się

Do końca 2020 roku na terenie miasta powstanie 200 stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

2020 rok będzie przełomowy dla elektromobilności w mieście włókniarzy. Zgodnie z zapowiedzią Prezydent Miasta, Hanną Zdanowską w przyszłym roku na terenie Łodzi powstanie aż 200 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ma to zachęcić mieszkańców do przesiadki z samochodów z napędem spalinowym. 

Wprowadzamy w mieście eko rewolucję. Jednym z jej elementów jest walka ze smogiem. Nie tylko tym wydzielanym przez indywidualne paleniska, ale również ze smogiem pojawiającym się na ulicy, generowanym przez silniki spalinowe. Z jednej strony unowocześniamy tabor komunikacji miejskiej, a z drugiej chcemy zachęcić łodzian do korzystania z samochodów elektrycznych - powiedziała Hanna Zdanowska. 

Hanna Zdanowska i Maciej Mazur (źródło: Urząd Miasta Łodzi)

Łódź dołącza do grona europejskich aglomeracji, które skutecznie walczą ze smogiem komunikacyjnym. Ogólnodostępne punkty ładowania są bardzo istotne przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Warto zaznaczyć, że bardziej od samej liczby punktów, liczy się to, jak są one rozlokowane na terenie miasta oraz ich dostępność. Stąd w Łodzi mamy 29 lokalizacji, w których łącznie będzie ponad 200 punktów ładowania. Zostały one wytypowane na podstawie konsultacji z mieszkańcami oraz dostawcami energii elektrycznej - dodaje Maciej Mazur, prezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. 

W tych miejscach powstaną stacje ładowania (źródło Urząd Miasta Łodzi)