Organizator:

Lexus i VW zapowiadają premiery elektrycznych pojazdów

Podziel się

Znane marki zaprezentują nowe samochody przy okazji targów w Guangzhou i Los Angeles.

ID. SPACE VIZZION

Lexus po raz pierwszy

Dla Lexusa nadchodząca premiera będzie szczególna - to pierwszy model tej marki z napędem elektrycznym (BEV). Debiut tego samochodu będzie miał miejsce 22 listopada na targach Guangzhou International Automobile Exhibition w Chinach. Jak przekonuje Lexus, samochód został zaprojektowany z myślą o wymaganiach klientów w Chinach i Europie. Dla producenta ma to być kolejny krok w rozwijaniu zelektryfikowanych samochodów. 

Studyjny, ale nie dream car

Trzy dni wcześniej, na drugim końcu świata swoją premierę będzie miał kolejny pojazd ze stajni Volkswagena. Podczas Los Angeles Auto Show niemiecki koncern zaprezentuje studyjną wersję ID. SPACE VIZZION, który w wersji produkcyjnej ma wyjechać na ulice pod koniec 2021 roku. Tym samym Volkswagen podkreślą, że choć jest to wersja studyjna, to nie jest to kolejny dream car. 

Zero emisji i maksymalna funkcjonalność 

ID. SPACE VIZZION jest oparty na modułowej platformie MEB, która została skonstruowana przez producenta z myślą o elektrycznych pojazdach. Nowy model studyjny ma wyróżniać się świetną aerodynamiką oraz bogatym wnętrzem. To właśnie dzięki aerodynamicznemu nadwoziu zasięg tego samochodu ma osiągnąć 590 km. Do produkcji elementów wnętrza wykorzystano ekologiczne materiały, takie jak choćby AppleSkin, czyli sztuczną skórę powstającą z resztek pozostałych po produkcji soku jabłkowego. - Do tej pory modele z rodziny ID. pokazywały, co jest możliwe w przypadku samochodów elektrycznych w każdym typowym segmencie. ID. SPACE VIZZION to przedstawiciel nowej klasy – mówi Klaus Bischoff, szef Volkswagen Design.