Organizator:

Legendarne Ferrari F40 na Retro Motor Show 2023!

Podziel się

Kto z Was nie marzył kiedyś o tym samochodzie?! Absolutna motoryzacyjna legenda z kolekcji La Squadra już 6-8 października 2023 w Poznaniu podczas Retro Motor Show.

Marzenie wielu, resorak niejednego dziecka - do zobaczenia na żywo od 6 do 8 października 2023 w Poznaniu. Gdy powstawało, było najszybszym autem świata. Teraz zachwycać będzie gości Retro Motor Show. Nie ma wątpliwości, że przed nami najbardziej spektakularna edycja tej kultowej imprezy.

Ostatnie dzieło Enzo Ferrari

La Squadra, bo to na ich stoisku pojawi się ta perełka, to unikalny koncept, który łączy pasjonatów przekonanych o tym, że motoryzacja to użytkowe dzieła sztuki. Bez wątpienia jednym z nich jest ostatni samochód, który powstał za życia Enzo Ferrari. W Polsce znajdują się tylko 2 egzemplarze tego modelu, a gdy powstawał, fabrykę opuściło jedynie 1315 sztuk. Ten inżynieryjny majstersztyk będzie można zobaczyć w pawilonie nr 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ponadczasowa uroda

Na Retro Motor Show wystawcy, prezentując najcenniejsze skarby ze swoich garaży, przekonywać będą, że motoryzacja sprzed kilku dekad nadal zachwyca swoją nietuzinkową urodą. Ferrari F40 oszałamia do dziś, mimo że projektowano je ponad 30 lat temu. Zachwyciło też wiele znanych osobistości. Swego czasu na taki zakup skusił się m.in. Luciano Pavarotti, Diego Maradona czy Eric Clapton.

31.000m² historii

Tegoroczne Retro Motor Show zajmie aż 4 duże pawilony MTP: 3, 3A, 4 oraz 5. Od 100-letnich samochodów, poprzez wozy wojskowe, klasyczne motocykle, pojazdy specjalne, po youngtimery. Ponad 80 wystawców zaprezentuje najciekawsze egzemplarze ze swoich kolekcji. Wśród nich pojawią się Automobilkluby z całej Polski, muzea motoryzacyjne, kluby zrzeszające miłośników poszczególnych marek, reprezentanci rajdów samochodowych a także osoby indywidualne. Wystawę dopełni giełda, gdzie zainteresowani będą mogli zrealizować swoje marzenie o własnym klasyku. Zaś niezwykły klimat wprowadzi swingowa muzyka w wykonaniu Retro Hobby Band. Wszystko to w towarzystwie przepięknie przebranych ludzi, jak za dawnych lat. To prawdziwy wehikuł czasu.

Termin: 6-8 października 2023

Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 10, 60-734 Poznań

Więcej informacji: www.retromotorshow.pl

 

Retro Motor Show - bilety