Organizator:

Kamena Rally Team z trzema samochodami w swojej strefie

Podziel się

Oprócz aut wyścigowych, z których zespół korzysta na co dzień, nie zabraknie także Cadillaca Escadale.

Kamena Rally Team to zespół rajdowy, o którego sile stanowią - Tomasz Białkowski (kierowca) oraz Dariusz Baśkiewicz (pilot). Team startuje w rajdach Cross Country, gdzie ścigają się siedząc za sterami Can-Am Maverick X3. To zmodyfikowany pod wymogi bezpieczeństwa egzemplarz, wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. Pojazd waży ok. 1 tony. Silnik posiada moc 250 koni mechanicznych i osiąga prędkość 100 km/h w 4,5 sekundy. Wyróżnikiem samochodu jest specjalne zawieszenie, które posiada ponad 70-centymetrowy skok, co gwarantuje efektowne przejazdy. 

Zespół w ubiegłym roku startował kilkukrotnie w Portugalii, Hiszpanii, Polsce i na Węgrzech. Z sukcesów należy wymienić tytuły wicemistrzów Europy, Włoch, Czech oraz Polski w klasie SSV. Duet Białkowski-Baśkiewicz może również pochwalić się tytułem Mistrzów Węgier w tej samej klasie. Kamena Rally Team oprócz tego zwyciężył w rundach Pucharu Świata w rajdach terenowych w Hiszpanii i na Węgrzech, a także stanął na najniższym stopniu podium podczas Baja Poland i Breslau Rally. 

Podczas Poznań Moto Fest zespół zaprezentuje aż trzy pojazdy. Jednym z nich będzie opisany wyżej Can-Am Maverick X3, a zatem wyścigowy sprzęt teamu. Oprócz tego w strefie Kamena Rally Team zobaczymy drugą wersję Can-Am Maverick X3, przystosowaną do rajdów przełajowych. Nie zabraknie także wyciągarek i sprzętu nawigacyjnego. Trzeci pojazd to Cadillac Escalade - największa możliwa wersja z silnikiem V8 o pojemności 6,2l.