Organizator:

Już jest! Nowa Kia Proceed na Poznań Motor Show

Podziel się

Rodzinny i kompaktowy shooting brake.

ProCeed  pierwszy taki model marki Kia i pierwsze takie auto w segmencie popularnych samochodów kompaktowych. ProCeed to wyjątkowe połączenie unikalnego wzornictwa przemysłowego z przestronnym oraz Funkcjonalnym wnętrzem. Czapki z głów dla stylistów Kii, którzy dokonali rzeczy wydawałoby się niemożliwej – połączenia dwóch przeciwstawnych światów. Nowy ProCeed to rodzinny, kompaktowy shooting brake, który ma stanowić alternatywę dla trzydrzwiowych hot hatchy oraz tradycyjnych funkcjonalnych kombi. Ten samochód staje na szczycie gamy modelowej Ceeda. Jest rozpoznawalny jako najbardziej zaawansowany pod każdym względem model w rodzinie.

Proporcje nadwozia ProCeeda różnią się od proporcji pozostałych członków rodziny Ceeda. Z pięciodrzwiowym hatchbackiem ProCeed dzieli jedynie trzy elementy karoserii : pokrywę silnika oraz przednie błotniki. Pozostałe elementy karoserii zostały zaprojektowane od nowa. Nadwozie typu shooting brake stanowi alternatywę dla tradycyjnych trzydrzwiowych hatchbacków i łączy znakomite proporcje z kompaktowymi rozmiarami, które odpowiadają za zwinność auta. Z DNA coupé, nadwozie ProCeeda jest niższe i dłuższe niż nadwozia Ceeda w wersji hatchback i kombi. Mimo bardzo mocno opadającej linii nadwozia, której nie mają kompaktowe samochody rodzinne, bagażnik ProCeeda ma imponującą pojemność. Nasuwa się w tym momencie pytanie czy ten samochód jest atrakcyjny dla różnych grup wiekowych? Oczywiście. Ma styl i przestrzeń, a więc do wożenia całej familii nadaje się idealnie.

ProCeed przyciąga wzrok, gwarantując jednocześnie frajdę z jazdy i bardzo dobre osiągi. Zawieszenie ProCeeda jest o 5 mm niższe niż Ceeda w wersjach hatchback i kombi. Charakterystykę sprężyn i amortyzatorów dostosowano do zwiększonych wymiarów nadwozia typu shooting brake i większego zwisu z tyłu. Za tuning zawieszenia tego modelu odpowiadał zespół inżynierów, którego prace nadzorował Albert Biermann - człowiek, który przez wiele lat był szefem inżynierów odpowiedzialnych za BMW serii M! Tuning układu zawieszenia trwał dodatkowe sześć miesięcy ponad typowe testy zaplanowane dla ProCeeda. Ich celem było osiągnięcie większej zwinności auta na zakrętach oraz poprawa trakcji i szybkości reakcji układu kierowniczego.

Jako najbardziej wyrafinowana wersja nadwoziowa nowej rodziny modeli Ceed, Kia ProCeed jest dostępna wyłącznie w wersji GT Line i jako model GT. Gama jednostek napędowych ProCeeda składa się wyłącznie z turbodoładowanych silników o mocy od 120 do 204 KM. Jeżeli dodamy do tego systemy podnoszące bezpieczeństwo - asystent zmiany świateł, czujnik zmęczenia kierowcy, utrzymywanie na pasie ruchu z funkcją awaryjnego hamowania oraz asystent jazdy w korku - otrzymamy naprawdę unikalny produkt, który budzi emocje i przyciąga uwagę wszystkich miłośników sportowej stylistyki coupé.

Gama jednostek napędowych ProCeeda składa się wyłącznie z turbodoładowanych silników o mocy od 120 do 204 KM.