Organizator:

Już jest! Nowa Kia e-Niro na Poznań Motor Show

Podziel się

Wszechstronna jak na crossovera przystało i o zerowej emisji, dzięki napędowi elektrycznemu – taka jest nowa Kia e-Niro, która na naszych targach miała swoją polską premierę.

Jeszcze kilka lat temu pojawienie się auta elektrycznego na stoisku którejś z marek urastało do rangi sensacji. Obecnie wszyscy już wiedzą, że elektromobilność to przyszłość motoryzacji. Elektryczne e-Niro łączy przyjemność z jazdy, atrakcyjny wygląd, wszechstronność crossovera i układ napędowy o zerowej emisji, dzięki czemu jest jednym z najbardziej wydajnych aut elektrycznych oferowanych na świecie. Ambasadorem modelu jest aktor Robert de Niro.

e-Niro będzie oferowane w Europie z dwoma silnikami i dwoma akumulatorami o różnej pojemności do wyboru. Auto wyposażone w akumulator o pojemności 64 kWh jest napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 150 kW (204 KM). W cyklu mieszanym zapewnia ono zasięg 455 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. W cyklu miejskim e-Niro może przejechać do 615 km. W ofercie będzie również e-Niro z akumulatorem o pojemności 39,2 kWh, który w cyklu mieszanym zapewnia zasięg do 289 kilometrów.

Jako elektryczny crossover e-Niro zajmuje wyjątkową pozycję na rynku ze względu na przestronność wnętrza, funkcjonalność i duży zasięg. Nabywcy docenią również szereg zalet e-Niro, które są zarezerwowane wyłącznie dla samochodów elektrycznych oraz nowe systemy asystujące, które zwiększają bezpieczeństwo. e-Niro jest alternatywą dla kompaktowych crossoverów napędzanych tradycyjnymi silnikami spalinowymi zarówno benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. Elektryczna Kia świetnie sprawdzi się podczas codziennej eksploatacji oraz w czasie długich podróży, zapewniając zerową emisję i wyjątkowo niskie koszty eksploatacji. e-Niro z układem napędowym o mocy 204 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,8 sekundy.

Nowe e-Niro dołącza do Niro hybrydowego i hybrydy typu plug-in, których ponad ćwierć miliona egzemplarzy sprzedano już na całym świecie od czasu wprowadzenia tego modelu do oferty w 2016 r. Ceny i specyfikacje zaprezentowanej po raz pierwszy w Polsce Kii e-Niro ogłoszone zostaną w drugiej połowie tego roku, natomiast w polskich salonach samochód pojawi się w pierwszym kwartale 2020 roku. Kia e-Niro w standardzie ma 7-letnią gwarancję na 150.000 kilometrów, która obejmuje również akumulator i silnik elektryczny.