Organizator:

Japońska poczta inwestuje w elektryczną flotę

Podziel się

Japan Post podobnie jak Poczta Polska zamierza zastąpić pojazdy napędzane silnikami spalinowymi.

Kolejne przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestują w elektryczną flotę. Jedną z marek, która zastąpić pojazdy napędzane silnikami spalinowymi jest Japan Post, czyli japoński odpowiednik Poczty Polskiej. O inwestycji firmy poinformowało Mitsubishi, które dostarczy swoje dostawcze modele Minicab-MiEV. Informacja jest o tyle ciekawa, że jeszcze nie tak dawno informowaliśmy o podobnym posunięciu ze strony... Poczty Polskiej, która postanowiła zakupić elektryczne Nissany e-NV200. Wygląda więc na to, że placówki pocztowe bardzo chętnie inwestują w elektryczną flotę. 

1200 pojazdów elektrycznych Mitsubishi zostanie wprowadzonych do eksploatacji przez Japan Post (Pocztę Japońską) do końca marca 2021 r. Poczta Japońska zdecydowała się na wykorzystanie modelu dostawczego Mitsubishi Minicab-MiEV podczas usług pocztowych i kurierskich. Przed rozlokowaniem w oddziałach, pojazdy będą lakierowane na czerwono, a na karoserii pojawi się wizerunek maskotki niedźwiedzia.

W celu ochrony środowiska naturalnego firma, będąca w całości własnością holdingu Japan Post Holdings Co., rozpocznie zastępowanie pojazdów dostawczych z silnikami spalinowymi poprzez flotę aut elektrycznych, głównie w Tokio i na obszarach miejskich. Obecnie poczta japońska jest właścicielem około 30 000 małych aut dostawczych, wykorzystywanych do usług kurierskich i dostaw. Do końca marca 2020 r. do eksploatacji trafi 400 pojazdów elektrycznych z zapowiadanej całkowitej liczby 1200 egzemplarzy. Pod koniec marca 2021 r. samochody elektryczne powinny stanowić około 4 proc. całej pocztowej floty.