Organizator:

Jak zainstalować ładowarkę w domu? VW i PSPA spieszą z pomocą

Podziel się

Volkswagen Group Polska we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych przygotował poradnik, pokazujący w jaki sposób zainstalować ładowarkę w budynkach wielorodzinnych.

Polacy są coraz bardziej otwarci na elektromobilną rewolucję. Jak pokazało niedawne badanie, o którym pisaliśmy na łamach naszej strony wielu z nich z chęcią zmieniłoby swój obecny samochód na auto z alternatywnym rodzajem napędu. Niestety w dalszym ciągu barierą, która powstrzymuje klientów przed zakupem są ograniczenia infrastrukturalne. Brak wystarczającej liczby punktów ładowania budzi obawy, że gdy zajdzie taka potrzeba, nie będziemy mogli uzupełnić energii w naszym samochodzie. 

Rozwiązaniem, które częściowo rozwiązuje opisany problem jest zainstalowanie ładowarki we własnym domu. W tym samym badaniu, o którym wspomnieliśmy na początku tekstu znaczna część respondentów odpowiedziała, że chętnie ładowałaby samochód we własnym garażu. Chęci do zmian zatem nie brakuje, brakuje za to wiedzy, w jaki sposób się za to zabrać. Na przeciw tym oczekiwaniom postanowili wyjść Volkswagen Group Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Wspólnymi siłami opracowali szczegółową instrukcję, pokazującą, w jaki sposób zainstalować ładowarkę do samochodu elektrycznego, gdy mieszkamy w budynku wielorodzinnym. Oprócz tego opublikowano analogiczną instrukcję, dedykowaną zarządcom nieruchomości. 

Oba przewodniki są dostępne na stronie PSPA:

Przewodnik dla mieszkańców 

Przewodnik dla zarządców 

Jednocześnie Volkswagen postanowił uruchomić sprzedaż wallboxów, służących do ładowania aut elektrycznych oraz hybryd typu plug-in. Ze szczegółową ofertą można zapoznać się pod TYM linkiem.