Organizator:

Izera - nowe wieści na temat polskiej marki

Podziel się

Wiemy, gdzie będzie produkowany polski samochód elektryczny oraz w jakim systemie będzie sprzedawany.

Zeszłotygodniowa prezentacja dostarczyła nam kilku informacji na temat Izery, polskiej marki samochodów elektrycznych. Nie tylko zobaczyliśmy prototypy pojazdów, ale również poznaliśmy pierwsze informacje techniczne, takie jak zasięg auta. Teraz dowiedzieliśmy się, gdzie Izera będzie produkowana, a także w jaki sposób będzie prowadzona sprzedaż modeli producenta. 

Paweł Zaremba, prezes ElectroMobility Poland, spółki władającej marką Izera, w rozmowie z Business Insider Polska potwierdził, że pierwszy polski samochód elektryczny powstanie na Śląsku. - Wybraliśmy trzy lokalizacje, z których zdecydowaliśmy się na jedną. Obecnie opracowujemy dla niej analizę due dilligence. Nowa fabryka powstanie na południu Polski, na Śląsku. To miejsce, gdzie zlokalizowana jest baza dostawców, ale które charakteryzuje się też bardzo dobrą logistyką dla gotowych produktów, opuszczających linie montażowe. Tam też są kompetentni ludzie, którzy będą mogli w niej pracować  - powiedział Zaremba. 

Choć nie znamy jeszcze ceny modelu, szef ElectroMobility Poland zdradził kilka szczegółów związanych z modelem sprzedaży. Klienci będą mieli możliwość zakupu samochodu na raty i przez Internet. Wizyta w salonie ma ograniczyć się wyłącznie do odebrania kluczyków. Spółka zamierza także udostępnić pojazd w formie car-sharingu. - Zmienił się sposób, w jaki kupujemy samochody. Dziś klient do salonu idzie z już podjętą decyzją po przeanalizowaniu informacji i ofert. Obserwujemy rozwój car-sharingu i uważamy, że to może być bezstresowy sposób na zapoznanie się z marką -  podkreśla Zaremba. 

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Business Insider Polska.