Organizator:

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja przyszłości – doroczne święto motoryzacji ekologicznej

Podziel się

Pierwsze trzy edycje Targów EkoFlota udowodniły, że ekologia i dbałość o wspólne środowisko jest dla Polaków bardzo ważną kwestią. IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości odbędą się po raz pierwszy w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, miejscu niezwykle ważnym dla branży motoryzacyjnej.

Rok 2019 jest przełomowym dla branży motoryzacyjnej. Producenci samochodów masowo wprowadzają do swoich ofert modele o napędzie hybrydowymi elektrycznym. Rząd ogłosił, że Polacy będą mogli skorzystać z dopłat do zakupu aut elektrycznych, a milion pojazdów ekologicznych w 2025 roku ma stać się faktem. Polska przestała także być białą plamą na mapie infrastruktury ładowania. Na rynku działają tacy potentaci jak GreenWay, a koncerny paliwowe zauważyły potrzebę posiadania w ofercie stacje szybkiego ładowania na swoich stacjach. Wsparcie merytoryczne Targów zawsze oferuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, które aktywnie działa na polu uporządkowania przepisów dotyczących elektromobilności oraz coraz częściej samo napędza prace związane z motoryzacja ekologiczną i występuje w imieniu milionów polskich kierowców.

Przede wszystkim jednak o elektromobilności możemy mówić już w konteście motoryzacji masowej. Samochody, dzięki coraz bardziej wydajnym bateriomsą w stanie bez problemu pokonać trasę 300-400 kilometrów, co pozwala na dotarcie z Warszawy do Poznania, czy Gdańska bez konieczności organizowania przymusowego postoju.

Podczas Targów przyjrzymy się dokładnie zagadnieniom związanym z coraz szybciej rozwijającą się w naszym kraju elektromobilnością. Będziemy rozmawiać z ekspertami o kierunku, jaki obrały koncerny samochodowe. Czy rynek europejski i preferencje klientów są w stanie kreować dalszy rozwój ekologicznej motoryzacji, czy może zdani jesteśmy na to, co zadzieje się na największych rynkach azjatyckich. Będziemy wreszcie szukać odpowiedzi na pytanie, czy motoryzacja może być ekologicznaw sytuacji, gdy w Polsce prąd produkujemy z węgla kamiennego?

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości, to niewątpliwie gratka dla fanów motoryzacji. To tu co roku prezentowane są najnowsze modele producentów samochodów z całego świata. Najwięksi producenci, a wśród nich Nissan, Toyota, Volkswagen, czy Grupa PSA wystawiają tu ekspozycje statyczne oraz dają możliwość wypróbowania i porównania poszczególnych modeli w realnym ruchu miejskim.

To tu producenci i importerzy jednośladów przedstawiają swoje alternatywy dla zatłoczonych miast. Okazuje się  bowiem, że na ostatnim odcinku, samochódz powodzeniem można zastąpić elektryczną hulajnogą, czy skuterem. Polacy zmieniają także swoją mentalność w sprawie posiadania pojazdu. Coraz chętniej wybierają opcję użytkowania, co pokazują najnowsze raporty Związku Polskiego Leasingu i Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Podczas Targów EkoFlota, w jednym miejscu, zapoznacie się z ofertami podmiotów zajmujących się finansowaniem ekologicznych flot.

Targi to wreszcie Konferencja E-Mobility. W tym roku w dużej mierze poświęcona będzie rozwojowi rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej, a także wdrożeniu elektrycznej floty do firm. W trakcie konferencji prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące przepisów prawnych i prowadzenia biznesu w sposób opłacalny i jednocześnie przyjazny środowisku. Podpowiedzą też,w jaki sposób włączyć do floty auta ekologiczne i zdobyć fundusze na stacje do ładowania.

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości uzyskały Patronat Ministerstwa Inwestycjii Rozwoju, a także Patronaty Honorowe Prezydentów Miast: Jaworzno, Szczecin, Zielona Góra, Lublin, Gdynia, Warszawa, Poznań i Szczecin. Organizatorem Targów jest magazyn Menadżer Floty, który od lat zaangażowany jest w propagowanie elektromobilności w Polsce, oraz Grupa MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 października 2019, w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Hali nr 6.

Więcej informacji na temat targów i konferencji E-Mobility znajduje się na www.targiekoflota.pl