Organizator:

IV Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu – zapowiedź

Podziel się

Już po raz czwarty miłośnicy straży pożarnej z całej Polski spotkają się w ramach Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Strażacy Wielkopolska.

Na zwiedzających, którzy 21 sierpnia odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie czeka kilkadziesiąt najróżniejszych wozów strażackich – od modeli zabytkowych po najnowocześniejsze samochody. W programie wydarzenia znajdziemy wiele atrakcji dla całych rodzin - konkurencje sprawnościowe z gaszeniem pożaru, pokazy akcji ratunkowych na żywo, gaszenie ognia zabytkową sikawką czy pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych. Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu to także projekt z elementami edukacyjnymi, takimi jak demonstracja gaszenia gorącego oleju czy nauka udzielania pierwszej pomocy.

Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godz. 10:00. To właśnie wtedy zostaną otwarte bramy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pół godziny później odbędzie się uroczysty przejazd wozów strażackich, który zainauguruje tegoroczny zlot. Po oficjalnym otwarciu rozpocznie się szereg pokazów w wykonaniu takich grup jak DDP Dębinka, GRS Poznań, Cobra Cold Cut Systems – Armatec, DDP z Osp Cielcza oraz Heavy Rescue SGRT Mosina.

Szczegółowy program prezentuje się następująco:

10:00 - Otwarcie targów dla zwiedzających

10:30 - Przyjazd samochodów na miejsce zlotu

11:00 - Oficjalne otwarcie Zlotu Czerwonych Samochodów

11:30 - Pokaz DDP Dębinka

12:00 - Pokaz Psów Ratowniczych w wykonaniu GRS Poznań

12:30 - Uruchomienie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej (5 minut)

13:00 - Pokaz Cobra Cold Cut Systems - Armatec

13:30 - Pokaz DDP z Osp Cielcza

14:00 - Ratownictwo techniczne - Heavy Rescue SGRT Mosina

14:30 - Uruchomienie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej (5 minut)

15:00 - Pokaz gaszenia oleju jadalnego - kuchnia

16:00 - Pokaz DDP Dębinka

16:30 - zakończenie zlotu i wręczenie nagród

Organizatorzy zastrzegają, że harmonogram może ulec zmianie z przyczyn niezależnych. Równolegle do wymienionych wyżej atrakcji uczestnicy Zlotu mogą skorzystać bogatej oferty gastronomicznej, stref dmuchańcy i małego strażaka, czy odwiedzić stoiska firm pożarniczych.

Wstęp na IV Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów jest darmowy. Bezpłatne wejściówki można pobrać na stronie ToBilet.pl. W sprzedaży są także dostępne bilety parkingowe w cenie 30 PLN.

Link do biletów:

https://tobilet.pl/iv-ogolnopolski-zlot-czerwonych-samochodow-poznan.html

Więcej informacji o Zlocie można znaleźć facebookowym wydarzeniu:

https://fb.me/e/1WMQ8uPUW