Organizator:

„Infrastruktura ładowania EV – czy tak trudno ją postawić? Aspekty prawne”

Podziel się

Mateusz Stańczyk

Adwokat. Partner SMM Legal.

Wspiera biznes, naukę i sektor publiczny w zagadnieniach związanych z finansowaniem innowacji i z zieloną transformacją. Przewodził zespołowi prawnemu realizującemu trzy zamówienia na przełomowe technologie w obszarze magazynowania wodoru oraz jego wykorzystania w transporcie kołowym i ciepłownictwie.

Tworzył prawne ramy działania dla instytucji badawczych oraz funduszy inwestujących w nowoczesne technologie. Zdobywca 2. miejsca w konkursie European Innovation Procurement Awards EUIPA 2021 organizowanym przez agencję wykonawczą Unii Europejskiej - Europejską Radę ds. Innowacji. Finalista konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2017.

Autor publikacji z zakresu prawa rynku kapitałowego oraz dotyczących wykorzystywania środków Unii Europejskiej dla finansowania prac badawczych i rozwojowych.

Mateusz Stańczyk zaprezentuje się na Scenie Głównej w Pawilonie 5. Jego prelekcja nosi tytuł „Infrastruktura ładowania EV – czy tak trudno ją postawić? Aspekty prawne”. Odbędzie się w czwartek, o godz. 13:00.