Organizator:

„iElektromobilni” 2020 pod patronatem honorowym Ministra Klimatu Pana Michała Kurtyki

Podziel się

„iElektromobilni” to odpowiedź na wyzwania, jakie stawia przed branżą motoryzacyjną rozwój elektromobilności oraz na potrzebę edukacji w tym zakresie.

Minister Klimatu Pan Michał Kurtyka objął patronatem honorowym Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników „iElektromobilni” 2020.Inicjatywa, której pomysłodawcą jest Fundacja Cooperatio, od pierwszej edycji spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem uczniów uczestniczących w Mistrzostwach oraz ich nauczycieli.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii „iElektromobilni” nie tylko wpisują się w trend dążenia do gospodarki opartej na czystej energii i rozwoju pojazdów z napędami alternatywnymi, ale przede wszystkim odpowiadają na potrzebę edukacji w tym zakresie, która wciąż w szkolnych programach traktowana jest po macoszemu.

Ideę Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii „iElektromobilni” zauważył i docenił Minister Klimatu, który objął wydarzenie patronatem honorowym. W piśmie skierowanym do organizatorów Michał Kurtyka podkreślił, że docenia wagę zagadnień poruszanych w czasie Mistrzostw. Dzięki patronatowi Ministerstwa Klimatu Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii „iElektromobilni” zyskują dodatkowy prestiż.

Nie bez znaczenia jest także współpraca organizatora wydarzenia, V8 Team, z Uniwersytetem Techniczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy. „To niezwykłe połączenie edukacji i biznesu umożliwia uczestnikom Mistrzostw czerpanie wiedzy od najlepszych i z pewnością zaowocuje zasileniem rynku pracy profesjonalnie wykształconymi, młodymi kadrami. To także szansa dla młodych ludzi na uczestnictwo w przedsięwzięciach, które pozwolą im na zdobycie wiedzy o nowinkach, które już zagościły w motoryzacji i które będą pojawiać się wraz z rozwojem elektromobilności” – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizatora wydarzenia.

Tegoroczny finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii „iElektromobilni” miał się odbyć tradycyjnie podczas targów Poznań Motor Show, ale ze względu na pandemię COVID-19 wydarzenie w tradycyjnej formie zostało odwołane. Eliminacje się jednak odbyły, a zawodnicy spotkają się i powalczą o tytuł najlepszego w innej, wirtualnej formule. O szczegółach organizatorzy poinformują wkrótce.

„Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii „iElektromobilni” to inicjatywa, która doskonale wpisuje się w zmiany, jakie obserwujemy w motoryzacji, która wcześniej czy później zostanie zdominowana przez pojazdy z napędem elektrycznym” – mówi Dariusz Wawrzyniak Dyrektor Grupy Produktów (Grupa MTP).

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii „iElektromobilni” odbyły się w 2018 roku podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. Uczniowie szkół średnich o kierunkach mechanicznych mieli okazję już podczas dwóch edycji wydarzenia sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą nowoczesnych technologii zarówno rozwiązując testy teoretyczne, jak i uczestnicząc w konkurencjach praktycznych przygotowanych we współpracy z partnerami Mistrzostw.

Organizatorzy wydarzenia to V8 Team i Grupa MTP.  IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników wspierają partnerzy: producent olejów Mobil – inicjator kategorii Młody Mechanik,  Kramp – największy europejski dostawca części zamiennych i akcesoriów dla branży rolniczej, FILTRON, febi, Yanosik, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Chabin, Best-Pol, Kolejowe Zakłady Łączności, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, Briggs&Stratton – producent silników benzynowych chłodzonych powietrzem, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi oraz AkzoNobel, Rupes, Anest Iwata, Duda Motorsport, TÜV SÜD Polska, PZM, Kongres MOVE oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Ambasadorem Mistrzostw jest Grzegorz Duda – gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.