Organizator:

Hyundai zaprezentował nową submarkę

Podziel się

IONIQ to submarka elektrycznych samochodów, która w ciągu najbliższych czterech lat ma wprowadzić trzy modele.

Nazwa IONIQ pochodzi od zbitki słów ion oraz unique, które oznaczają odpowiednio jon i wyjątkowy. To określenie początkowo zostało przypisane do projektu badawczo-rozwojowego. Teraz IONIQ debiutuje jako submarka Hyundai, pod której szyldem produkowane będą samochody elektryczne.   

- Submarka IONIQ zmieni podejście do obsługi Klientów, wybierających pojazdy elektryczne. Dzięki nowym usługom łączności, będziemy oferować zelektryfikowane doświadczenie, wpisujące się w ekologiczny styl życia – powiedział Wonhong Cho, Wiceprezes i Dyrektor ds. Globalnego Marketingu Hyundai Motor Company.

 

IONIQ 5, 6 i 7 - premier takich modeli możemy spodziewać w najbliższych latach. Liczby parzyste będą wykorzystywane w przypadku sedanów, z kolei nieparzyste do nazewnictwa SUV-ów. W pierwszej kolejności zadebiutuje IONIQ 5, którego premierę zaplanowano na początek przyszłego roku. Model zostanie oparty na elektrycznym koncepcie 45. Rok później na rynku pojawi się seden oznaczony numerem 6, dla którego bazą będzie koncept Prophecy. Na  debiut IONIQ 7, czyli dużego SUV-a poczekamy do 2024 roku. 

Hyundai poinformował także, że wszystkie modele submarki będą zostać oparte o platformę modułową E-GMP. Producent przekonuje, że ma to przełożyć się na zastosowanie wielu unikalnych funkcji.